فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

تفاوت ترنبولون استات و انانتات چیست؟ کدام بهتر است؟


تفاوت ترنبولون انانتات و استات

ترنبولون یک استروئید آنابولیک آندروژنیک بسیار قدرتمند است که در دنیای بدنسازی برای اهدافی مثل افزایش حداکثری حجم عضلات و همچنین چربی سوزی و کات استفاده می‌شود. اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت بین ترنبولون استات و انانتات چیست؟ سوال مهم‌تر این که کدام یک از این دو نوع ترنبولون برای شما بهتر است؟

ماده اصلی ترنبولون استات و انانتات یکسان است. این یعنی نتایج و اثرات یکسانی دارند. اما تفاوت آن‌ها در نوع استر است. ترنبولون انانتات نیمه عمر طولانی (حدود ۱۱ روز) دارد؛ این یعنی هفته های اول مصرف نتایج خاصی ایجاد نمی‌شود. اما ترنبولون استات نیمه عمر کوتاه (۳ روز) دارد؛ در نتیجه اثرات آن را در همان هفته‌های ابتدایی دوره مشاهده خواهید کرد.

ما در این نوشته از وب سایت آموزش بدنسازی فیتنسیا، به طور تخصصی و دقیق به این موضوع پرداخته‌ایم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاربردی و مهمی در مورد ترنبولون انانتات و استات کسب کنید.

 • نیمه عمر ترنبولون استات: ۳ روز
 • نیمه عمر ترن انانتات: ۱۱ روز

ترنبولون استات چیست؟

ترنبولون استات
ترنبولون استات با نیمه عمر ۳ روز فرم زوداثر این استروئید محسوب می‌شود.

هورمون استروئیدی ترنبولون استات بسیار قدرتمند است. این دارو در زمان گذشته ابتدا برای کاربرد دامی ساخته شده بود. اما به دلیل اثرات فوق‌العاده قدرتمند آن در عضله سازی و چربی سوزی، در بدنسازی هم محبوب شد. ترنبولون یکی از بهترین استروئیدهای افزایش حجم خشک می‌باشد.

ساختار شیمیایی ترنبولون استات از دو بخش ترنبولون و استر استات ساخته شده است. ترنبولون هم ماده اصلی است که باعث عضله سازی و چربی سوزی می‌شود. پس استات چیست؟ استات در واقع استر متصل به ترنبولون است تا سرعت رها شدن آن را در بدن کنترل کند.

اگر دقیق‌تر بگوییم، متصل شدن استات به ترنبولون باعث می‌شود که این استروئید پس از تزریق طی تقریبا ۳ روز به طور آهسته در بدن رها و فعال شود. اگر با نیمه عمر استروئیدها آشنا باشید، متوجه خواهید شد که ۳ روز مدت کوتاهی محسوب می‌شود.

کوتاه بودن نیمه عمر ترنبولون استات باعث می‌شود که یک مزیت و احتمالا یک عیب داشته باشد. مزیت این است که شما در همان هفته‌های اول مصرف، شاهد پیشرفت خواهید بود. اما عیب این است که تعداد تزریق‌ها زیاده بوده و باید هر هفته چندین نوبت تزریق انجام دهید.

ترنبولون انانتات چیست؟

ترنبولون انانتات
ترنبولون انانتات با نیمه عمر ۱۱ روزه فرم دیر اثر این هورمون استروئید است.

شاید حالا خودتان حدس زده باشید که ترنبولون انانتات نیز در واقع ترکیبی از ترنبولون و استر نوع انانتات می‌باشد. متصل شدن انانتات به ترنبولون باعث می‌شود نیمه عمر این استروئید تقریبا ۱۱ روز (۳/۶ برابر بیشتر از استات) باشد.

با این تفاسیر در مورد ترنبولون انانتات نیز یک مزیت و یک عیب وجود دارد. مزیت این است که به تزریق‌های پی در پی و مکرر هیچ نیازی نیست. تنها یک بار تزریق در هفته می‌تواند کافی و موثر باشد. اما عیب این استروئید این است که شما در هفته‌های ابتدایی دوره (حتی شاید در هفته ۴) شاهد نتایج خاصی نخواهید بود و پس از آن اثرات مثبت ایجاد می‌شوند.

کدام یک قوی تر است؟

هیچ تفاوتی در میزان قدرت و اثرگذاری این دو استروئید وجود ندارد. تنها تفاوت بین ترنبولون استات و انانتات نوع استر متصل به ماده اصلی یعنی ترنبولون است.

شاید برخی افراد تصور کنند ترنبولون استات قوی‌تر است زیرا در همان هفته‌های اول دوره نتایج مثبت ایجاد می‌شود. اما این نتیجه گیری صحیحی نیست.

اگر میزان نتیجه کسب شده حاصل از مصرف ترنبولون استات و انانتات را در انتهای دوره هر کدام با یکدیگر مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که تفاوت خاصی وجود ندارد. به عبارت دیگر وقتی دوره مصرف ترنبولون استات را تمام کنید، همان نتایجی را کسب می‌کنید که با تکمیل دوره ترنبولون انانتات کسب می‌شد.

برای من ترنبولون استات بهتر است یا ترن انانتات؟

فرض می‌کنیم شما یک ورزشکار حرفه‌ای هستید و به طور منطقی (نه هیجانی)‌ تصمیم گرفته‌اید برای رسیدن به اهداف ورزشی و بدنسازی خود، از استروئید بسیار قدرتمند ترنبولون کمک بگیرید.

سوالی که به ذهن شما خطور می‌کند، این است که ترنبولون استات برایم بهتر است یا انانتات؟

پاسخ این سوال کاملا به اهداف، خواسته‌ها و زمان‌بندی شما بستگی دارد.

اگر بخواهید به سرعت نتایج ترنبولون را مشاهده کنید، باید فرم استات را انتخاب کنید. اما با این تصمیم شما قبول می‌کنید که تعداد نسبتا زیادی تزریق انجام دهید که شاید کمی دشوار باشد.

اما اگر تزریق‌های زیاد و مکرر برای شما دشوار است و می‌خواهید با تنها یک تزریق در هفته از مزیت‌های بی نظیر ترنبولون بهره‌مند شوید، ترن انانتات برای شماست! با ترنبولون انانتات هیچ نیازی به تزریق‌های زیاد نیست، اما در عوض شما قبول می‌کنید که در ۳ الی ۴ هفته ابتدایی دوره هیچ نتایج مثبی حاصل از مصرف ترنبولون ایجاد نمی‌شود.

تفاوت اصلی بین این دو استروئید چیست؟

اگر مقاله را تا اینجا با دقت خوانده باشید، متوجه شده‌اید که تفاوت ترنبولون استات و انانتات در دو چیز است:

 1. تعداد تزریق مورد نیاز
 2. سرعت کسب نتیجه

ترنبولون استات به تعداد تزریق زیادی احتیاج دارد و در عوض در مدت زمان کوتاهی پس از شروع دوره (در همان هفته‌ای ابتدایی دوره) نتایج مثبت و چشمگیر آن ایجاد خواهد شد.

اما ترنبولون انانتات، برخلاف ترن استات، احتیاجی به تزریق‌های زیاد نداشته و فقط یک تزریق در هفته می‌تواند کافی باشد. اما یک استروئید دیر اثر بوده و احتمالا تا هفته ۴-۳ شما شاهد اثر خاصی از آن نخواهید بود. اثرات آن بعد از هفته ۴ شروع می‌شود.

توصیه میکنم مقاله نحوه دقیق مصرف ترنبولون در بدنسازی را حتما مطالعه کنید؛ زیرا اطلاعات کاربردی و مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

مقایسه دوز این دو استروئید با یکدیگر

اگر از نظر دوز خالص بررسی کنیم، بدیهی است که دوز ترنبولون انانتات باید بیشتر باشد. منظور از دوز این است که چند میلی‌گرم از ماده اصلی یعنی ترنبولون داخل هر یک میلی‌لیتر دارو وجود دارد.

به طور میانگین و در اکثر مواقع ترنبولون استات با دوز ۱۰۰ میلی‌گرم/میلی‌لیتر تولید می‌شود؛ یعنی در هر یک سی سی دارو، ۱۰۰ میلی‌گرم ترنبولون وجود دارد.

در طرف دیگر، ترنبولون انانتات وجود دارد که دوز آن بیشتر است. این نوع از ترن، معمولا با دوز ۲۰۰ میلی‌گرم/میلی‌لیتر ساخته می‌شود. به بیان ساده‌تر یعنی داخل هر یک سی سی ترنبولون انانتات، ۲۰۰ میلی‌گرم ماده اصلی ترنبولون وجود دارد.

چرا دوز فرم انانتات بیشتر از استات است؟

همانطور که گفتیم، تعداد تزریق ترنبولون انانتات کمتر از فرم استات این دارو است. در نتیجه باید دوز آن بیشتر باشد.

با یک مثال این مسئله را شفاف می‌کنیم. تصور کنید یک ورزشکار در یک هفته ۳ نوبت با حجم ۱ سی‌سی، ترنبولون استات دوز ۱۰۰ میلی‌گرم/میلی‌لیتر تزریق کند. در این حالت در طول یک هفته ۳۰۰ میلی‌گرم ترنبولون مصرف شده است.

حالا اگر ورزشکار دوم، ۱ نوبت با حجم یک سی‌سی، ترنبولون انانتات ۲۰۰ تزریق کند، در طول هفته کلا ۲۰۰ میلی‌گرم ترنبولون مصرف کرده است.

مقایسه قیمت

مقایسه قیمت ترنبولون استات و انانتات

هر دو داروی ترنبولون انانتات و استات امروزه فقط در بازار سیاه و غیر قانونی استروئیدها در دسترس هستند.

ترنبولون انانتات نسبت به فرم استات قیمت بالاتری دارد. به طور متوسط قیمت یک ویال ۱۰ میلی‌لیتر ترنبولون انانتات با دوز ۲۰۰ میلی‌گرم/میلی‌لیتر حدود ۲ الی ۳ میلیون تومات است.

اما یک ویال ۱۰ میلی‌لیتری ترنبولون استات با دوز ۱۰۰ میلی‌گرم/میلی‌لیتر به طور متوسط حدود ۱/۵ الی ۲ میلیون می‌باشد.

این قیمت‌ها ممکن است براساس برند دارو متفاوت باشند. (تاریخ بروزرسانی ۲۶ آذر ۱۴۰۲)

آیا مصرف همزمان ترنبولون انانتات و استات در یک دوره درست است؟

نمی‌توانیم به این سوال یک پاسخ دقیق بدهیم. زیرا نحوه مصرف و دوز داروهاست که درست یا اشتباه بودن مصرف همزمان ترنبولون انانتات و استات را تعیین می‌کند.

به طور کلی مصرف همزمان این دو استروئید رایج نبوده و احتمالا اصلا نیازی به این کار نیست.

اما شاید در شرایط خاص لازم باشد ورزشکار به طور همزمان از هر دو نوع استر در یک دوره استفاده کند. در این حالت باید دوز کل مصرف هر دارو در هفته به طور دقیق تعیین شود تا از حد مجاز بیشتر نشود. همچنین به دلیل تفاوت در نیمه عمر استات و انانتات،‌ باید برای زمان تزریق داروها برنامه ریزی دقیق و اصولی انجام دهید تا سطح دارو را در بدن ثابت نگه دارید.

تستوسترون بخش جدایی ناپذیر دوره ترنبولون

اگر تفاوت های بین ترنبولون استات و انانتات را کنار بگذاریم، به هر حال باید در کنار این استروئید، یک فرم از تستوسترون را به شکل صحیح مصرف کنید.

بدن انسان به طور طبیعی هورمون تستوسترون تولید می‌کند. اما داروی ترنبولون باعث سرکوب تولید تستوسترون توسط بدن می‌شود و این سرکوب شدید است. به همین دلیل ضروری است که شما در دوره ترنبولون، از تستوسترون هم استفاده کنید تا سطح تستوسترون بدن را در حد مناسب حفظ کنید.

به یاد داشته باشید عدم مصرف تستوسترون در کنار ترنبولون باعث کاهش شدید این هورمون در بدن شده و عوارض جانبی متعددی از جمله کاهش میل جنسی و افسردگی دارد.

از طرف دیگر، اگر تستوسترون را مصرف نکنید، نتایج حاصل از ترنبولون کمتر خواهد شد. (زیرا بدنتان سطح بهینه تستوسترون را ندارد).

در مورد نحوه اجرای دوره ترنبولون و تستوسترون بیشتر بدانید. این دوره برای افزایش حجم خشک مناسب است.

اما اگر هدف شما اجرای یک دوره چربی سوزی و کات با ترنبولون است، توصیه میکنم مقاله دوره ترنبولون و وینسترول را از دست ندهید.

انتخاب هوشمندانه تر چیست؟

ممکن است این سوال جذاب و هوشمندانه برایتان ایجاد شود که آیا کسب همزمان مزیت‌های ترنبولون استات و انانتات ممکن است؟ خوشبختانه پاسخ مثبت است!

فرمی از این دارو با عنوان ترنبولون میکس وجود دارد. این دارو شامل ترکیبی از ترنبولون استات، انانتات و هگزا است. در نتیجه شما را از مزیت‌های انواع استرهای مختلف ترنبولون برخوردار می‌کند.

با مصرف این نوع از دارو، شما تعداد تزریق کم در همان هفته‌های ابتدایی دوره اثرات مثبت را کسب خواهید کرد.

اما قیمت ترنبولون میکس نسبت به سایر فرم‌های آن یعنی انانتات و استات بیشتر است.

نکته: اگر تصمیم گرفتید از ترنبولون میکس استفاده کنید، توصیه می‌کنم برای حفظ سطح تستوسترون، استروئید فوق‌العاده سوستانون (تستوسترون میکس) را انتخاب کنید؛ زیرا سوستانون نیز مانند ترنبولون میکس یک استروئید ترکیبی است که مزایای استرهای مختلف زوداثر و دیراثر تستوسترون را برای شما تامین می‌کند.

در مورد دوره ترنبولون و سوستانون بیشتر مطالعه کنید.

رمزگشایی تفاوت ها: ترنبولون استات در مقابل انانتات

آیا شما یک مشتاق تناسب اندام و بدنسازی هستید که به دنبال افزایش عملکرد و دستیابی به اهداف بدنسازی خود هستید؟ اگر چنین است، احتمالاً در جستجوی استروئیدهای آنابولیک قدرتمند و مؤثر با نام های ترنبولون استات و ترنبولون انانتات برخورد کرده اید. این دو ترکیب به دلیل توانایی در تقویت رشد عضلانی، افزایش قدرت و بهبود فیزیک کلی، محبوبیت قابل توجهی در بین ورزشکاران و بدنسازان به دست آورده اند. با این حال، درک تفاوت های بین ترنبولون استات و انانتات قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک انتخاب مناسب برای شما است، بسیار مهم است.

در این پست وبلاگ، ما سفری را برای رمزگشایی تفاوت بین ترنبولون استات و انانتات آغاز می کنیم و ویژگی های منحصر به فرد، مزایا و معایب بالقوه هر کدام را کشف می کنیم. ما به ساختارهای شیمیایی، نرخ جذب، دوزهای توصیه شده برای خرید تستوسترون انانتات و عوارض جانبی احتمالی آنها خواهیم پرداخت. در پایان، شما درک جامعی از این ترکیبات خواهید داشت که به شما امکان می دهد در انتخاب نوع ایده آل Trenbolone برای اهداف تناسب اندام خود تصمیمی آگاهانه بگیرید. بنابراین، دست و پنجه نرم کنید و برای حرکت در قلمرو Trenbolone آماده شوید، زیرا ما اسرار قدرت، کارایی و مناسب بودن Trenbolone Acetate و Enanthate را برای تلاش‌های بدنسازی شما آشکار می‌کنیم.

اصول اولیه ترنبولون استات و ترنبولون انانتات

هنگامی که صحبت از افزایش عملکرد ورزشی و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در حجم عضلانی می شود، ترنبولون استات و انانتات دو استروئید آنابولیک هستند که در دنیای بدنسازی برجسته هستند. این ترکیبات متعلق به کلاس استروئیدهای 19-nor (مخفف 19-nortestosterone) هستند که به دلیل قدرت و اثربخشی قابل توجه خود مشهور هستند.

ترنبولون استات، که اغلب به عنوان “Tren Ace” نامیده می‌شود، به اثرگذاری سریع آن شناخته شده است. نیمه عمر کوتاهی دارد، به این معنی که برای مدت نسبتاً کوتاهی در بدن فعال می‌ماند. از طرف دیگر، ترنبولون انانتات، همچنین به عنوان “Tren E” شناخته می شود، نیمه عمر طولانی تری دارد، که اجازه می دهد تا ترشح کندتر و پایدارتر هورمون در بدن انجام شود؛ این یعنی اثرگذاری آهسته و کندتر.

هر دو فرم استات و انانتات ویژگی های مشترکی دارند که باعث می شود در دنیای بدنسازی و تناسب اندام بسیار مورد توجه قرار گیرند. آنها خواص آنابولیک قوی را نشان می دهند، سنتز پروتئین و حفظ نیتروژن را تقویت می کنند، که برای رشد و ریکاوری عضلات ضروری است. علاوه بر این، آنها می توانند تولید گلبول های قرمز خون را افزایش دهند که منجر به بهبود اکسیژن و استقامت در طول تمرینات شدید می شود.

توجه به این نکته مهم است که این ترکیبات به دلیل ماهیت قوی و عوارض جانبی احتمالی برای افراد مبتدی یا معمولی توصیه نمی شود. قبل از در نظر گرفتن استفاده از آنها، درک صحیح مکانیسم ها، دستورالعمل های دوز و خطرات بالقوه آنها بسیار مهم است.

ترنبولون استات در مقابل ترنبولون انانتات

هنگام در نظر گرفتن تفاوت بین ترنبولون استات و ترنبولون انانتات، ارزیابی مواد تشکیل دهنده، هدف و قیمت آنها بسیار مهم است. جدول زیر مقایسه ای جامع ارائه می دهد:

ویژگیترنبولون استاتترنبولون انانتات
ترکیباتحاوی ترنبولون و استر استاتحاوی ترنبولون و استر انانتات
هدفزود اثر با نیمه عمر کوتاهدیر اثر با نیمه عمر طولانی
مقایسه ترنبولون استات و انانتات

آشنایی با ساختار شیمیایی

بررسی ساختار شیمیایی ترنبولون استات و انانتات

برای درک تفاوت بین ترنبولون استات و ترنبولون انانتات، بررسی ساختار شیمیایی آنها ضروری است. هر دو ترکیب متعلق به کلاس استروئیدهای ۱۹-نور هستند که از ساختار پایه تستوسترون با تغییراتی برای افزایش خواص آنابولیک آنها مشتق شده‌اند.

ترنبولون استات، همچنین به عنوان ترن آس شناخته می‌شود، یک شکل استری شده از ترنبولون است. این شامل یک گروه هیدروکسیل ۱۷ بتا است که به مولکول اصلی ترنبولون و یک گروه استات متصل است. این فرآیند استری‌سازی باعث افزایش حلالیت لیپید می‌شود و در نتیجه جذب و استفاده سریع توسط بدن می‌شود. گروه استر همچنین بر نیمه عمر ترکیب تأثیر می‌گذارد و به ماهیت سریع الاثر ترنبولون استات کمک می‌کند.

از سوی دیگر، ترنبولون انانتات یا ترن ای دارای یک گروه استر متفاوت است. به گروه ۱۷ بتا هیدروکسیل متصل است، اما به جای استر استات، دارای یک استر انانتات است. این اصلاح منجر به انتشار کندتر و نیمه عمر طولانی‌تر در بدن در مقایسه با ترنبولون استات می‌شود. استر انانتات اجازه آزادسازی مداوم و تدریجی هورمون را می‌دهد و مدت زمان اثر آن را افزایش می‌دهد.

تغییرات شیمیایی در ترنبولون استات و ترنبولون انانتات به ویژگی‌ها و اثرات منحصر به فرد آنها کمک می‌کند. در حالی که مولکول اصلی ترنبولون ثابت می‌ماند، گروه‌های استر فارماکوکینتیک ترکیب را تغییر می‌دهند و عواملی مانند سرعت جذب، متابولیسم و مدت فعالیت در بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

درک ساختارهای شیمیایی ترنبولون استات و ترنبولون انانتات بینشی در مورد حالت‌های مختلف عمل آنها و تغییرات حاصل در اثربخشی و کاربرد آنها ارائه می‌دهد. تمایز در استری شدن آنها به تغییرات در شروع اثر، مدت اثرات و ملاحظات بالقوه در مورد دوز و دفعات تجویزبرای درک تفاوت بین ترنبولون استات و ترنبولون انانتات، بررسی ساختار شیمیایی آنها ضروری است. هر دو ترکیب متعلق به کلاس استروئیدهای ۱۹-نور هستند که از ساختار پایه تستوسترون با تغییراتی برای افزایش خواص آنابولیک آنها مشتق شده‌اند.

ترنبولون استات، همچنین با نام ترن آس شناخته می‌شود، یک شکل استری شده از ترنبولون است. در این ترکیب، یک گروه هیدروکسیل ۱۷ بتا به مولکول اصلی ترنبولون متصل شده است و همچنین یک گروه استات به آن متصل است. این فرآیند استری سازی باعث افزایش حلالیت لیپیدی شده و در نتیجه ترنبولون استات به سرعت توسط بدن جذب و استفاده می‌شود. همچنین، گروه استر بر روی نیمه عمر ترکیب تأثیر می‌گذارد و به ماهیت سریع الاثر ترنبولون استات کمک می‌کند.

از سوی دیگر، ترنبولون انانتات یا ترن ای دارای یک گروه استر متفاوت است. این ترکیب نیز یک گروه هیدروکسیل ۱۷ بتا دارد، اما به جای استر استات، دارای یک استر انانتات است. این تغییر باعث می‌شود که ترنبولون انانتات با سرعت کندتری در بدن تجزیه شود و نیمه عمر طولانی‌تری داشته باشد در مقایسه با ترنبولون استات. استر انانتات به آزادسازی مداوم و تدریجی هورمون کمک می‌کند و مدت زمان اثر آن را افزایش می‌دهد.

تغییرات شیمیایی در ترنبولون استات و ترنبولون انانتات به ویژگی‌ها و اثرات منحصر به فرد آنها کمک می‌کند. در حالی که مولکول اصلی ترنبولون ثابت می‌ماند، گروه‌های استر تأثیرات فارماکوکینتیک ترکیب را تغییر می‌دهند و عواملی مانند سرعت جذب، متابولیسم و مدت فعالیت در بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

درک ساختارهای شیمیایی ترنبولون استات و ترنبولون انانتات به ما درکی از حالت‌های مختلف عملکرد آنها و تغییرات حاصل در اثربخشی و کاربرد آنها می‌‌دهد.

تجزیه و تحلیل مقایسه ای: اثربخشی و قدرت

جهت بررسی اثربخشی و قدرت ترنبولون استات و ترنبولون انانتات، انجام مقایسه‌ای دقیق بسیار حائز اهمیت است. در ادامه، یک جدول کلی از اثربخشی و قدرت این دو ترکیب ارائه می‌شود:

ویژگیترنبولون استاتترنبولون انانتات
اثراستروئید آنابولیک بسیار قویاستروئید آنابولیک بسیار قوی
قدرتزود اثر با اثرات برجستهماندگاری طولانی با اثرات پایدار
مقایسه اثر و قدرت ترن استات و انانتات

لطفا توجه داشته باشید که این جدول تنها یک نمای کلی است و نتایج دقیق‌تر باید بر اساس مطالعات و ارزیابی‌های دقیق‌تری از هر ترکیب به دست آید.

بررسی مزایای ترنبولون استات

مقایسه فواید ترنبولون استات و انانتات

ترنبولون استات، همچنین با نام تجاری “ترن ایس” شناخته می‌شود، به دلیل مزایای چشمگیر در رشد عضلات و افزایش عملکرد، در بین ورزشکاران و بدنسازان محبوبیت قابل توجهی دارد. این استروئید آنابولیک قوی، طیف گسترده‌ای از مزایا را ارائه می‌دهد که آن را در جامعه تناسب اندام بسیار مورد توجه قرار می‌دهد.

 • رشد عضلانی و سنتز پروتئین: ترنبولون استات، به دلیل توانایی برجسته‌ای که در ارتقاء رشد عضلات دارد، شهرت فراوانی بین ورزشکاران و بدنسازان به دست آورده است. این ترکیب قدرت سنتز پروتئین را افزایش می‌دهد که بسیار حائز اهمیت برای ساخت و ترمیم بافت عضلانی است. با افزایش احتباس نیتروژن در عضلات، ترنبولون استات یک محیط آنابولیک بهینه را ایجاد می‌کند که در رشد و بازسازی عضلات تأثیر مثبت دارد.
 • افزایش قدرت و توان: ترنبولون استات قادر است به طور قابل توجهی قدرت و توان را افزایش دهد و ورزشکاران و بدنسازان را قادر به انجام تمرینات با شدت بیشتر و بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر کند. این افزایش قدرت می‌تواند به تمرینات پربارتر و پیشرفت سریع‌تر در راستای تحقق اهداف تناسب اندام منجر شود.
 • چربی‌سوزی و ترکیب بدن: ترنبولون استات دارای پتانسیلی است که با افزایش کارایی متابولیسم، به کاهش چربی کمک می‌کند. این ترکیب متابولیسم بدن را تحریک کرده و باعث افزایش مصرف کالری و نسبت مطلوبتر چربی به عضله می‌شود. به عبارت دیگر، کاربران می‌توانند بهبود کیفیت عضلانی را تجربه کرده و بدنی لاغرتر را به دست آورند.
 • بهبود احتباس نیتروژن و اکسیژن‌رسانی: ترنبولون استات به افزایش احتباس نیتروژن در عضلات کمک می‌کند و فرآیند استفاده از پروتئین را بهینه می‌کند و از تجزیه عضلات جلوگیری می‌کند. همچنین، ترنبولون استات تولید گلبول‌های قرمز خون را افزایش می‌دهد، ظرفیت حمل اکسیژن را بهبود می‌بخشد و استقامت در طول تمرینات سخت را افزایش می‌دهد.
 • افزایش بهره‌وری خوراک: ترنبولون استات به دلیل قابلیت بهبود کارایی خوراک، در دامپروری به طور گسترده استفاده می‌شود. در حالی که این مزیت ممکن است به صورت مستقیم برای استفاده انسانی مورد استتغییرات اعمال شده به متن به صورت زیر است:
 • رشد عضلانی و سنتز پروتئین: ترنبولون استات به دلیل توانایی آن در ارتقاء رشد قابل توجه عضلات مشهور است. این ترکیب سبب افزایش سنتز پروتئین می‌شود که برای ساخت و ترمیم بافت عضلانی بسیار مهم است. با افزایش احتباس نیتروژن در عضلات، ترنبولون استات یک محیط آنابولیک بهینه را ایجاد می‌کند که رشد و بازسازی عضلات را تقویت می‌کند.
 • افزایش قدرت و توان: ترنبولون استات قادر است به طور قابل توجهی قدرت و توان را افزایش دهد و به ورزشکاران و بدنسازان امکان می‌دهد با شدت بیشتری تمرین کنند و وزنه‌های سنگین‌تری بلند کنند. این افزایش قدرت می‌تواند منجر به تمرینات پربارتر و پیشرفت سریع‌تر به سمت اهداف تناسب اندام شود.
 • چربی سوزی و ترکیب بدن: ترنبولون استات این پتانسیل را دارد که با افزایش کارایی متابولیسم، به کاهش چربی کمک کند. این ترکیب متابولیسم بدن را تحریک می‌کند و باعث مصرف بیشتر کالری و نسبت بهتری از چربی به عضله می‌شود. در نتیجه، کاربران ممکن است بهبود کیفیت عضلانی را تجربه کنند و بدنی لاغرتر را داشته باشند.
 • بهبود احتباس نیتروژن و اکسیژن‌رسانی: ترنبولون استات احتباس نیتروژن در عضلات را افزایش می‌دهد و فرآیند استفاده از پروتئین را بهینه می‌کند و از تجزیه عضلات جلوگیری می‌کند. همچنین، این ترکیب تولید گلبول‌های قرمز خون را افزایش می‌دهد، ظرفیت حمل اکسیژن را بهبود می‌بخشد و استقامت در طول تمرینات سخت را افزایش می‌دهد.
 • افزایش جذب غذا: ترنبولون استات به دلیل قابلیت بهبود کارایی خوراک، در دامپروری به طور گسترده استفاده می‌شود. هرچند این مزیت ممکن است برای استفاده انسانی به طور مستقیم قابل استفاده نباشد، اما توانایی آنابولیک ترکیب و و پتانسیل آن برای به حداکثر رساندن استفاده از مواد مغذی برای رشد عضلانی و افزایش عملکرد را برجسته می کند.

نرخ جذب: تفاوت آنها چگونه است

وقتی درباره ترنبولون استات و ترنبولون انانتات صحبت می‌شود، یکی از عوامل مهم که باید مدنظر قرار گیرد، میزان جذب و تفاوت آنها است. این نرخ جذب نقش مهمی در شروع تأثیر ترکیبات، مدت تأثیر و فارماکوکینتیک کلی دارد.

ترنبولون استات، به دلیل ماهیت سریع آن، دارای زنجیره استر کوتاه‌تری (استر استات) نسبت به ترنبولون انانتات است. این استر کوتاه‌تر، امکان جذب و استفاده سریع توسط بدن را فراهم می‌کند. پس از تجویز، ترنبولون استات به سرعت وارد جریان خون می‌شود و شروع به اعمال اثرات خود می‌کند که به نتایج نسبتاً سریع منجر می‌شود. با این حال، به دلیل ماهیت سریع آن، ترنبولون استات نیاز به تجویز مکرر برای حفظ سطوح خونی پایدار دارد.

در مقابل، ترنبولون انانتات دارای یک زنجیره استری طولانی‌تر (استر انانتات) است که منجر به آزاد شدن کندتر و نیمه‌عمر طولانی‌تر در بدن می‌شود. پس از تجویز، زنجیره استر به تدریج قطع می‌شود و اجازه می‌دهد تا ترنبولون به طور مداوم در جریان خون آزاد شود. این آزادسازی پایدار، تحویل طولانی‌تر و ثابت‌تری از ترکیب را فراهم می‌کند و در نتیجه اثرات طولانی‌تری دارد. ترنبولون انانتات به دلیل انتشار کندتر و نیمه‌عمر طولانی‌تر، نیاز به تجویز کمتری نسبت به ترنبولون استات دارد.

نرخ جذب متفاوت ترنبولون استات و ترنبولون انانتات به تغییرات در برنامه‌های مدیریت آنها و تجربه کلی کاربر کمک می‌کند. ترنبولون استات معمولاً نیاز به تزریق مکرر برای حفظ سطوح خونی مطلوب و اثرات ثابت دارد. از سوی دیگر، ترنبولون انانتات مزیت دوز کمتر را ارائه می‌دهد و برای کسانی که به دنبال برنامه تزریق قابل کنترل‌تر هستند، راحتی را فراهم می‌کند.

دوزهای توصیه شده برای انواع ترنبولون

تعیین دوز مناسب برای ترنبولون استات و ترنبولون انانتات بسیار مهم است تا نتایج بهینه را تضمین کرده و در عین حال خطر عوارض جانبی بالقوه را به حداقل رسانده باشیم. دوزهای توصیه شده برای این ترکیبات ممکن است بر اساس عوامل فردی مانند سطح تجربه، تحمل و اهداف مورد نظر متفاوت باشد. باید توجه داشت که دوزهایی که در اینجا ذکر شده‌اند، تنها به عنوان اطلاعاتی ارائه شده‌اند و برای تعیین دوز دقیق مصرف براساس شرایط بدنی خودتان، باید با مربی بدنسازی مشورت کنید.

 • ترنبولون استات: دوز توصیه شده برای ترنبولون استات بین 50 تا 100 میلی‌گرم در روز است. به دلیل اثر سریع و نیمه عمر کوتاه آن، تجویز مکرر آن برای حفظ سطح پایدار در خون ضروری است. با این حال، دوز مورد نیاز ممکن است بسته به پاسخ فردی، تحمل و تجربه با استروئیدهای آنابولیک متفاوت باشد. توصیه می‌شود با دوز پایین‌تر شروع کرده و در صورت نیاز به تدریج آن را افزایش داده و عوارض جانبی را نظارت کنید.
 • ترنبولون انانتات: ترنبولون انانتات معمولاً به دوز کمتری نسبت به ترنبولون استات نیاز دارد، به دلیل زنجیره استری طولانی‌تر و نیمه عمر طولانی آن. دوز معمول توصیه شده برای ترنبولون انانتات حدود 200 تا 400 میلی‌گرم در هفته است. این دوز را می‌توان به دو نوبت مساوی با فاصله‌ی مساوی تقسیم کرد. باز هم، عوامل و اهداف فردی باید در نظر گرفته شوند و مشاوره با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی برای راهنمایی شخصی بسیار مهم است.

پاکسازی بعد از دوره مصرف

فرقی ندارد که شما ترنبولون استات مصرف کرده باشید یا انانتات. به هر حال بعد از اتمام دوره، باید یک پاکسازی (PCT) صحیح و کاملا اصولی اجرا کنید. برخی از دلایل اهمیت پاکسازی عبارتند از:

 • بازگست تستوسترون طبیعی بدن به حالت نرمال
 • حفظ بخش قابل توجهی از نتایج کسب شده از دوره
 • جلوگیری از عوارض جانبی بعد از دوره
 • آماده سازی بدن برای اجرای دوره‌های بعدی

داروهای مورد نیاز برای پاکسازی

به طور کلی در اکثر مواقع، داروهای زیر برای پاکسازی به کار می‌روند:

سخن پایانی و جمع بندی

در این نوشته به طور دقیق با تفاوت‌های بین ترنبولون استات و انانتات آشنا شدیم. نکته مهم این است که نتایج حاصل از مصرف این دو نوع استروئید در انتهای دوره یکسان است. فقط سرعت کسب نتیجه و تعداد تزریق متفاوت است.

 • ترنبولون استات: تعداد تزریق بیشتر / کسب سریع‌تر نتیجه
 • ترنبولون انانتات: تعداد تزریق کمتر / کسب دیرتر نتیجه

همچنین گفته شد برای جلوگیری از افت سطح تستوسترون در طول دوره مصرف ترنبولون، باید یک فرم تستوسترون را به شکل صحیح مصرف کنید.

از آنجایی که ترنبولون در مقایسه با سایر استروئیدها عوارض جانبی بیشتری دارد، شاید بخواهید در مورد آمپول حجم دهنده عضلات کم عوارض بخوانید.

به یاد داشته باشید برای کسب نتیجه از دوره استروئید و همچنین جلوگیری از عوارض جانبی، باید دوره مصرف و پاکسازی متناسب با شرایط بدنی و اهداف شما به طور دقیق تنظیم شود. در این مورد می‌توانید با مربی بدنسازی فیتنسیا در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *