🚀طراحی اختصاصی دوره استروئید + پاکسازی🔥

مشاوره و دریافت برنامه >

٪۲۵ تخفیف ویژه عید نوروز

فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

تورینابول چیست؟ نحوه اجرای دوره Tbol، فواید و عوارض جانبی آن


تورینابول

تورینابول (Tbol) جزو استروئیدهایی است که نه فقط در بدنسازی بلکه تقریبا تمام رشته‌ها می‌تواند برای ورزشکاران مفید واقع شود و نتایج مثبتی داشته باشد. در این نوشته از وب‌سایت آموزش بدنسازی فیتنسیا، بررسی خواهیم کرد که استروئید تورینابول دقیقا چیست و چه کاربردی دارد. همچنین نحوه اجرای دوره تورینابول، اقدامات لازم برای پاکسازی، فواید و عوارض جانبی آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

بدنسازان باتجربه و آن دسته از ورزشکاران مبتدی که مشتاق یادگیری مباحث مرتبط با استروئیدها هستند، به زودی متوجه خواهند شد که تورینابول دارای مزایای بسیار منحصر به فردی است که آن را به یک استروئید خوراکی خاص تبدیل می‌کند.

  • نیمه عمر: ۱۶ ساعت

این نوشته فقط برای افزایش آگاهی مخاطبان است و مصرف هیچ دارویی را تبلیغ نمی‌کند.

به یاد داشته باشید برای کسب نتایج مثبت و قابل توجه از تورینابول، به یک برنامه‌ریزی دقیق و جامع برای مصرف آن نیاز دارید. مشورت با مربی

بدون شک این استروئید برای افزایش عملکرد ورزشکاران از جمله ورزشکاران حرفه‌ای و استقامتی بسیار مفید است. به همین دلیل در گذشته به طور غیرقانونی توسط ورزشکاران حرفه‌ای المپیک استفاده می‌شده است. پس از آن دوره، ساخت رسمی و قانونی این استروئید متوقف شد و امروزه فقط در بازار سیاه وجود دارد.

تورینابول خوراکی چیست؟

تورینابول یک استروئید خوراکی است که از نظر ساختار شیمایی شباهت زیادی به دیانابول دارد.

Tbol از تستوسترون مشتق شده است. اما برخی تغییرات در ساختار آن، باعث شده است که فعالیت آندروژنی کمتری داشته باشد. اما همچنان اثرات آنابولیک قوی دارد. البته نباید آن را با استروئیدهای قدرتمند افزایش حجم مثل ترنبولون مقایسه کنید.

ساختار مولکولی تورینابول خوراکی

افزایش استقامت، قدرت و بهبود ریکاوری از ویژگی‌های بارز تورینابول هستند. واضح است که این اثرات برای بدنسازان بسیار مفید و خوشایند است. اما یکی دیگر از اثرات مثبت Tbol که آن را محبوب می‌سازد این است که میزان اثرگذاری و قدرت سایر استروئیدها را افزایش می‌دهد. در نتیجه شما می‌توانید با مصرف تورینابول در کنار سایر استروئیدها و به اصطلاح استک کردن با آن‌ها، نتایج بسیار بهتری از دوره کسب کنید.

به همین دلیل، Tbol می‌تواند به هر دوره استروئیدی با هر هدفی که باشد، افزوده شود؛ زیرا اثرات ان دوره را تقویت می‌کند. فرقی ندارد هدف شما از دوره و استروئیدهایی که انتخاب کرده‌اید افزایش حجم، چربی‌سوزی یا افزایش قدرت باشد، در هر حالت، افزودن تورینابول به دوره، اثرات آن را برای شما دوچندان می‌کند و به همین دلیل می‌توانید دوز مصرف آن‌ها را پایین نگه دارید.

تورینابول یک استروئید خوراکی است و البته جنبه‌های منفی نیز دارد. به ویژه به دلیل اثرات منفی آن بر روی کبد. از این رو، اقدامات احتیاطی مثل محدود کردن طول دوره مصرف، استفاده از دوز مناسب و منطقی و به کارگیری داروهای محافظت از کبد الزامی است.

فواید تورینابول

تورینابول برای افزایش عملکرد و توان ورزشکار بسیار موثر است، اما نباید از آن انتظار افزایش حجم و وزن چشمگیر داشته باشید. البته تا حدی حجم عضلانی را افزایش می‌دهد،‌ اما نباید از آن به عنوان ترکیب اصلی افزایش حجم استفاده کنید.

Tbol یک استروئید است که می‌تواند برای اهداف متعدد استفاده شود و به مصرف‌کنندگان آن توصیه می‌شود که درک درستی از نحوه عملکرد این استروئید و اثرات آن روی بدن داشته باشند.

در زیر، مزایای اصلی و اثراتی که تورینابول می‌تواند ارائه دهد، آورده شده است:

افزایش عملکرد ورزشی

تورینابول در زمینه افزایش عملکرد و توان ورزشی واقعا می‌درخشد! این امر باعث می‌شود Tbol برای ورزشکاران حرفه‌ای (غیر از رشته بدنسازی) که تا به حال استروئید مصرف نکرده‌اند، یک گزینه محبوب باشد. زیرا می‌توانند بیشترین بهره را از آن ببرند.

افزایش عملکرد در تمام زمینه‌های مهم از جمله استقامت و توانایی کلی برای حفظ سطح شدید فعالیت بدنی را می‌توانید انتظار داشته باشید. افزایش تعداد گلبول‌های قرمز خون، توانایی حمل اکسیژن بیشتری را برای ماهیچه‌ها فراهم می‌کند و باعث افزایش استقامت می‌شود.

خستگی کمتر، بهبود ریکاوری و آمادگی جسمانی بهتر در دوره‌های مصرف تورینابول دور از انتظار نیست.

افزایش وزن

در حالی که رشد توده عضلانی از ویژگی‌های اصلی تورینابول نیست و مطمئنا جزو استروئیدهای مناسب برای افزایش حجم به شمار نمی‌رود، می‌توان انتظار داشت که مقداری مزایای خفیف و جزئی داشته باشد. از آن‌جایی که Tbol فعالیت استروژنی ندارد، احتباس آب نیز در کار نخواهد بود. بنابراین،‌ اگر تورینابول را به عنوان ترکیب اصلی دوره استفاده کنید،‌ مطمئن خواهید بود که نتایج به دست آمده (هر چند خفیف) کاملا واقعی و بافت عضلانی بدون چربی هستند.

حفظ توده عضلانی

حفظ توده عضلانی در طول دوره کات و چربی‌سوزی بسیار مهم است. Tbol می‌تواند این نقش را به خوبی ایفا کند. در واقع باعث حفظ نیتروژن، افزایش گلبول‌های قرمز خون و سنتز پروتئین می‌شود که همگی برای حفظ توده عضلانی و عدم تحلیل آن مهم هستند.

همچنین به سفت و خشک شدن عضلات کمک می‌کند؛ زیرا باعث احتباس آب نمی‌شود. (اما به اندازه استروئیدهای اختصاصی کات و تفکیک عضلانی مثل وینسترول و مسترون موثر نیست). تورینابول برای شروع دوره چربی‌سوزی مناسب است. می‌توانید با آن به حالتی خوب و نسبتا لاغر برسید و سپس به کمک استروئیدهای قوی‌تر مثل استانازول یا مسترون نهایت چربی‌سوزی و تفکیک عضلانی را داشته باشید.

افزایش تأثیر سایر استروئیدها

تورینابول می‌تواند به پروتئین SHBG متصل شود که از اتصال پروتئین به آن جلوگیری می‌کند؛ در نتیجه تستوسترون آزاد بیشتری وجود خواهد داشت.

تورینابول می‌تواند نقش حمایتی قدرتمندی برای افزایش اثربخشی استروئیدهای قدرتمندتر مانند دکا دورابولین یا حتی خود تستوسترون داشته باشد. با استفاده از Tbol همراه با سایر ترکیبات، می‌توانید انتظار داشته باشید که بدون نیاز به مصرف دوز‌های بسیار بالا، نتایج بهتری را با آن استروئیدها مشاهده کنید؛ زیرا آن‌ها کارآمدتر عمل می‌کنند و کمتر از طریق فعالیت SHBG هدر می‌روند.

بهبود سرعت ریکاوری

شما می‌توانید انتظار قابل توجهی در نحوه ریکاوری خود پس از ورزش شدید داشته باشید. این به اثر تورینابول بر احتباس نیتروژن، فعالیت گلبول‌های قرمز خون و سنتر پروتئین مربوط می‌شود.

دوز مصرف تورینابول

مقدار مصرف این استروئید باید با توجه به نوع و دوز سایر ترکیبات دوره تعیین شود؛ زیرا مشخص شده است که کارایی آن‌ها را با جلوگیری از اتصال تستوسترون افزایش می‌دهد. دوز نسبتا کم Tbol در دستیابی به این هدف موثر است. هر دوزی که تصمیم می‌گیرید، حداکثر طول دوره مصرف نباید بیشتر از ۸ هفته باشد؛ زیرا خطراتی برای سلامت کبد دارد.

دوز مصرف تورینابول (Tbol) مبتدی، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای

اگر می‌خواهید برای بار اول تورینابول را مصرف کنید، برای به حداقل رساندن عوارض جانبی آندروژنی، می‌توانید با حداقل ۱۵ میلی‌گرم در روز شروع کنید. اما در چنین دوزی نباید اثرات قابل توجهی را انتظار داشته باشید.

افزایش دوز به ۳۰ میلی‌گرم در روز، حتی به عنوان یک مبتدی به طور معمول مزایای قابل توجه‌تری را به همراه خواهد داشت. در حالی که همچنان احتمال عوارض جانبی را پایین نگه می‌دارد.

هشدار: حتی در دوزهای پایین نیز، باید سطح کلسترول را همواره کنترل کنید.

ورزشکاران نیمه‌حرفه‌ای که خواهان مزایای آنابولیک بیشتری از تورینابول و همچنین افزایش استقامت و ریکاوری هستند، متوجه خواهند شد که ۳۰ تا ۵۰ میلی‌گرم در روز، دوز مناسبی است که تعادلی بین فواید مثبت و عوارض جانبی ایجاد می‌کند. (۴۰ میلی‌گرم برای شروع مناسب به نظر می‌رسد).

ورزشکاران حرفه‌ای که تجربه بسیار زیادی در مصرف انواع استروئیدها دارند، احتمالا از برخی ترکیبات بسیار قدرتمند دیگر در دوره استفاده می‌کنند. در این صورت تورینابول می‌تواند نقش حمایتی در افزایش اثر آن ترکیبات قدرتمند داشته باشد.

هدف ورزشکار حرفه‌ای از دوره استروئید هرچیزی که باشد، می‌تواند مصرف تورینابول را با دوز پایه ۴۰ میلی‌گرم در روز شروع کند.

برخی از ورزشکاران بسیار حرفه‌ای و شناخته شده، ممکن است مصرف تورینابول را تا ۸۰ میلی‌گرم در روز افزایش دهند. اما این باید با احتیاط شدید و سطح بالایی از درک خطرات برای کبد و کلسترول انجام شود. دوزهای بالاتر از این باعث افزایش وزن و قدرت می‌شود، اما خطر عوارض جانبی آندروژنی و کبدی را به شدت افزایش می‌دهد.

حتی حرفه‌ای‌ترین ورزشکاران در یک دوره کات و تفکیک عضلات، احتمالا می‌خواهند به همان دوز پایه ۴۰ میلی‌گرم در روز پایبند باشند؛ زیرا همین دوز برای حفظ عضله و عدم تحلیل آن کافی است.

زمان‌بندی و نحوه صحیح مصرف تورینابول

برخی از استروئیدهای خوراکی به دلیل نیمه عمر کوتاهشان بهتر است به دو یا حتی سه دوز کوچک‌تر در طول روز تقسیم شوند. اما این در مورد تورینابول صادق نیست. این امر آن را به یک استروئید عالی برای مصرف راحت تبدیل می‌کند. نیمه عمر طولانی (حدود ۱۶ ساعت) باعث شده مصرف Tbol تنها یک بار در روز کافی باشد.

اگر به دلایل خاصی هنوز ترجیح می‌دهید دوز تورینابول را به دو قسمت در طول روز تقسیم کنید، باید نصف دوز کلی یک روز را در اوایل روز و نیمه دیگر را شب‌ها مصرف کنید. ثابت نگه داشتن زمان مصرف بسیار مهم است.

دوز مصرف تورینابول برای زنان

بروز علائم و صفات مردانه در اثر مصرف تورینابول توسط زنان،‌ دور از انتظار نیست. بنابراین بسیار مهم است که دوز مصرف توسط بانوان به اندازه کافی پایین نگه داشته شود.

تورینابول یک گزینه مناسب برای زنان نیست. توصیه می‌کنیم بهترین و بدترین استروئیدها برای زنان ورزشکار را مطالعه کنید.

حداکثر دوز مصرف توسط زنان نباید بیشتر از ۵ میلی‌گرم در روز باشد. با این حال، بیشتر زنان می‌خواهند از حدود نصف این مقدار (۲.۵ میلی‌گرم) شروع کنند. هر دوز بیشتر از ۵ میلی‌گرم در روز، به احتمال زیاد منجر به ایجاد صفات مردانه می‌شود. زنان نباید بیشتر از ۶ هفته از تورینابول استفاده کنند. اما بسیاری متوجه خواهند شد که حتی ۴ هفته نیز کافی است.

دوره تورینابول

این استروئیدی نیست که هرکسی بخواهد آن را به تنهایی در یک دوره استفاده کند. بهتر است آن را در کنار حداقل یک استروئید دیگر مانند تستوسترون استفاده کنید. اگرچه استروئیدهای قوی‌تر نیز مناسب هستند.

نه تنها افزودن حداقل یک استروئید تستوسترون به تورینابول برای مبارزه با سرکوب تستوسترون ضروری است، بلکه تورینابول هم‌افزایی عالی با تستوسترون دارد و به آزاد شدن تستوسترون کمک می‌کند تا سطح آن در خون بالاتر باشد.

این یکی از مزایای بزرگ تورینابول است و می‌تواند تنها دلیلی باشد که ورزشکاران آن را به دوره استروئید اضافه می‌کنند. در زیر برخی از دوره‌های تورینابول را برای سطوح مختلف می‌بینیم.

هشدار: این دوره‌ها فقط به عنوان نمونه آورده شده‌اند و برای افزایش مخاطبان هستند. اجرای عملی آن‌ها به ورزشکاران توصیه نمی‌شود.

دوره مبتدی تورینابول

بیشتر مبتدیان می‌خواهند دوره اول تورینابول را تا حد امکان ساده نگه دارند. می‌توانید تورینابول را با یک استر تستوسترون مانند تستوسترون انانتات (با استر طولانی) ترکیب کنید.

در این دوره، Tbol به دلیل افزایش سرعت ریکاوری و عملکرد، تا حدی به افزایش توده عضلانی نیز کمک می‌کند.

طول کل دوره ۱۲ هفته است. تستوسترون انانتات در تمام این ۱۲ هفته با دوز ۳۰۰ الی ۵۰۰ میلی‌گرم در هفته مصرف خواهد شد. تورینابول فقط در ۸ هفته اول دوره، با دوز ۳۰ میلی‌گرم در روز مصرف خواهد شد.

دوره تورینابول مبتدی
دوره تورینابول و تستوسترون انانتات – سطح مبتدی

دوره نیمه حرفه ای تورینابول

این یک دوره متوسط تورینابول محسوب می‌شود که برای بهره‌مندی از اثرات کامل آن به چندین هفته صبر پس از شروع دوره نیاز دارد.

با افزودن دکا دورابولین (ناندرولون) این دوره روی افزایش حجم متمرکز شده است. همچنین حداقل نگه داشتن احتباس آب و توسعه توده عضلانی خالص از ویژگی‌های این دوره است.

تستوسترون در این دوره تنها به عنوان یک ترکیب حمایتی (جبران افت تستوسترون در اثر سرکوب آن) مصرف می‌شود. در این مورد تستوسترون سایپیونات (یا انانتات) فقط ۱۰۰ میلی‌گرم در هفته کافی است. همچنین دکا به عنوان ترکیب اصلی باید ۴۰۰ میلی‌گرم در هفته مصرف شود. تورینابول نیز فقط در ۸ هفته ابتدایی دوره با دوز ۴۰ الی ۶۰ میلی‌گرم در روز مصرف خواهد شد.

دوره تورینابول نیمه حرفه ای
دوره تورینابول، دکا و تستوسترون

دوره حرفه‌ای تورینابول

اگر ورزشکار سابقه زیادی در مصرف استروئیدها داشته باشد و قبلا ترکیبات متعدد قدرتمندی را مصرف کرده باشد، می‌تواند در این دوره استروئید قدرتمند ترنبولون را قرار دهد. درست مانند ترنبولون، تورینابول نیز فعالیت استروژنی ندارد. پس عضلات به دست آمده خالص و بدون احتباس آب خواهند بود.

با ترکیب این دو استروئید و گنجاندن تستوسترون به عنوان ترکیب حمایتی در دوره، در طول یک دوره ۸ هفته‌ای، انتظار افزایش قدرت و عضله با کیفیت بالا را داشته باشید.

دوز تورینابول را در این دوره می‌توان تا ۸۰ میلی‌گرم در روز افزایش داد. (البته شاید بدن شما توانایی تحمل چنین دوزی را نداشته باشد، پس احتیاط کنید). دوز ۴۰ الی ۷۰ میلی‌گرم در روز نیز کافی است. اما کسانی که مشکلات کلسترول دارند باید خیلی محتاط باشند.

ترنبولون استات با دوز ۴۰۰ میلی‌گرم در هفته باعث ایجاد بدنی فوق‌العاده سفت و خشک می‌شود. این دوره می‌تواند با هدف آماده‌سازی جهت مسابقات اجرا شود.

فقط بدنسازان حرفه‌ای که سابقه بسیار طولانی در مصرف استروئیدها دارند،‌ مجاز هستند این دوره ۸ هفته‌ای را اجرا کنند.

دوره حرفه‌ای تورینابول
دوره حرفه‌ای تورینابول، ترنبولون و تستوسترون

استک کردن تورینابول

اگرچه تورینابول به خوبی با اکثر استروئیدها ترکیب می‌شود و اثرات آن‌ها را افزایش می‌دهد، هرگز نباید آن را با دیگر استروئیدهای خوراکی از نوع C17-aa مصرف کنید. زیرا مصرف دو ترکیب مضر برای کبد بسیار خطرناک است و ورزشکار را در معرض عوارض جانبی شدید کبدی قرار می‌دهد.

تورینابول با استروئیدهایی که اثر سمی روی کبد ندارندد به خوبی ترکیب شده و اغلب در ۶ تا ۸ هفته اول دوره مصرف می‌شود. برای اهداف کات و چربی‌سوزی معمولا با استروئیدهایی مثل وینسترول یا مسترون ترکیب می‌شود.

همچنین برای دوره‌های افزایش حجم، معمولا با دکا دورابولین یا ترنبولون مصرف می‌شود.

در نظر داشته باشید که Tbol باید همیشه با نوعی تستوسترون ترکیب شود. در واقع هدف اصلی از قرار دادن تستوسترون در دوره، حمایت از سطح تستوسترون بدن و جلوگیری از افت سطح آن به دلیل سرکوب شدن توسط ترکیبات دیگر است.

نتایج حاصل از مصرف تورینابول

اگر تا به حال از دیانابول استفاده کرده باشید، ممکن است تعجب کنید که نتایج حاصل از تورینابول نیز مشابه با آن است. اما زود قضاوت نکنید! تفاوت‌های بسیار بزرگ بین دیانابول و تورینابول وجود دارد. قابل توجه‌ترین تفاوت این است که تورینابول برخلاف دیانابول فعالیت استروژنیک نداشته و منجر به احتباس آب یا ژنیکوماستی نمی‌شود.

یکی از مزایای اصلی Tbol این است که نتایج حاصل از سایر استروئیدها را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. زیرا با اتصال به SHBG (گلوبولین اتصال‌دهنده هورمون جنسی) باعث می‌شود سطح تستوسترون آزاد خون افزایش پیدا کند. به همین دلیل بهتر است تورینابول را به همراه سایر استروئیدهای آنابولیک مصرف کنید.

با توجه به این توضیحات، تورینابول بیشتر یک ترکیب حمایتی محسوب می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که از آن با دوزهای پایین نیز استفاده کنید؛ زیرا اثرات آنابولیک اصلی را ارائه نمی‌دهد. با توجه به اثرات مضر Tbol بر کبد و کلسترول، این اغلب بهترین استفاده از تورینابول در نظر گرفته می‌شود.

در کل نتایج شما با تورینابول به سه چیز بستگی دارد: دوز مصرف،‌ طول دوره، تمرین و رژیم غذایی. همچین سایر استروئیدهایی که در کنار تورینابول مصرف می‌کنید موثر هستند. این عوامل باعث می‌شوند که نتایج مورد انتظار از تورینابول کاملا متغیر باشد و به شدت به فرد و روش استفاده او وابسته باشد.

عوارض جانبی تورینابول

در مورد عوارض جانبی، تورینابول یک استروئید ملایم محسوب می‌شود. زیرا اثرات منفی آن توسط بیشتر مصرف‌کنندگان استروئید (به ویژه افراد باتجربه) به خوبی تحمل می‌شود و نگران کننده نیست.

اما یک مورد خاص وجود دارد که در هنگام مصرف Tbol باید مراقب آن باشید: کلسترول!

در ادامه عوارض جانبی بالقوه تورینابول بررسی می‌شود.

عوارض جانبی آندروژنیک

تورینابول برای آقایان مقدار بسیار کمی فعالیت آندروژنی دارد و احتمالا اصلا مشکل‌ساز نخواهد شد.

از سوی دیگر، زنان به احتمال زیاد در صورت مصرف Tbol با دوز بالا دچار عوارض جانبی آندروژنیک و بروز صفات مردانه خواهند شد.

عوارض جانبی استروژنیک Tbol

یک مزیت بزرگ تورینابول این است که اصلا آروماتیزه نمی‌شود. بنابراین هیچگونه عوارض جانبی مرتبط با استروژن وجود ندارد که نگران آن باشید. این امر برخی از بزرگترین نگرانی‌های مصرف‌کنندگان استروئید را با عدم احتباس آب، فشار خون بالا یا بزرگ شدن بافت سینه مردان، برطرف می‌کند.

کلسترول

جدی‌ترین عارضه جانبی که در دوره‌های شامل تورینابول باید مراقب آن باشید، مطمئنا تأثیر آن بر سیستم قلبی-عروقی و به ویژه سطح کلسترول است. این استروئید می‌تواند سطوح کلسترول خوب (HDL) را کاهش داده و کلسترول بد (LDL) را افزایش دهد.

تأثیر منفی روی کلسترول که Tbol ایجاد می‌کند، به اندازه‌ای جدی است که اگر حتی قبلا مشکلات کلسترول داشته‌اید، باید در مورد مصرف آن تجدید نظر کنید. حتی افرادی که دارای کلسترول طبیعی هستند، همچنان باید یک رژیم غذایی بسیار مناسب داشته باشند و از تمرینات هوازی و قلبی-عروقی (کاردیو) غافل نشوند.

سطح کلسترول و سلامت قلبی-عروقی را در دوره تورینابول به طور منظم بررسی کنید.

سرکوب تستوسترون

تورینابول باعث سرکوب تولید تستوسترون طبیعی می‌شود. شدت این سرکوب به عوامل زیادی از جمله دوز، مدت استفاده و البته سایر استروئیدهای موجود در دوره بستگی دارد. پس از مصرف تورینابول، برای تحریک مجدد عملکرد طبیعی تستوسترون، اجرای پاکسازی (PCT) مورد نیاز است.

سمیت کبدی

تورینابول یک استروئید خوراکی با خطر سمیت کبدی است. هرچه دوز و طول چرخه بیشتر باشد، کبد بیشتر تحت فشار خواهد بود و برعکس.

ورزشکارانی که دارای کبد سالم هستند و دوز معقولی از تورینابول را مصرف می‌کنند، پس از یک دوره شاهد بازگشت آنزیم‌های کبدی به حالت عادی خواهند بود. اما اگر دچار مشکلات کبدی هستید، باید از مصرف این استروئید خودداری کنید.

همچنین مصرف مکمل‌های محافظت از کبد مثل لیو۵۲ در طول دوره می‌تواند به کاهش فشار وارده بر کبد کمک کند. توصیه می‌کنیم نحوه پاکسازی کبد بعد از دوره استروئید را مطالعه کنید.

پاکسازی بعد از دوره تورینابول

تقریبا مانند هر استروئید آنابولیک، تورینابول باعث می‌شود که توانایی بدن شما در تولید تستوسترون طبیعی کاهش یابد. اگر بعد از دوره، به کمک یک پاکسازی مناسب، این مشکل را رفع نکنید و بدنتان نتواند به مقدار کافی تستوسترون تولید کند، دچار افت سطح تستوسترون خواهید شد. این اتفاق بسیار ناخوشایند است و باعث می‌شود نتایج حاصل از دوره را در زمان بسیار کوتاهی از دست بدهید و دچار عوارض جانبی شوید.

رایج‌ترین دوره‌های پاکسازی تورینابول شامل SERMهایی مثل کلومیفن یا تاموکسیفن هستند.

بسته به این که کدام ترکیبات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند و تا چه اندازه سرکوب‌کننده تستوسترون هستند، شاید نیاز باشد در پاکسازی از HCG (گنادوتروپین جفتی انسانی) استفاده کنید.

طول PCT نیز با توجه به طول دوره و نحوه مصرف داروها تعیین می‌شود. اما به طور کلی یک دوره ۴ الی ۶ هفته‌ای باید به عنوان یک استاندارد در نظر گرفته شود.

سوال‌های رایج در مورد تورینابول

تورینابول چه فوایدی دارد؟

تورینابول فواید متعددی دارد اما اصلی‌ترین فایده آن برای ورزشکاران، افزایش عملکرد و توان بدنی و همچنین سطح استقامت است. این به ورزشکاران اجازه می‌دهد که با شدت بیشتر و برای مدت زمان طولانی‌تری به تمرینات ورزشی بپردازند. ریکاوری بهبود یافته و خستگی بعد از تمرین کم می‌شود. تورینابول می‌تواند با هدف افزایش وزن متوسط نیز به کار گرفته شود اما این کاربرد اصلی آن نیست.

آیا تورینابول ایمن و بی خطر است؟

تورینابول در مقایسه با سایر استروئیدها یک داروی خفیف و با رتبه ایمنی بالاتر از سایر استروئیدها در نظر گرفته می‌شود. اما خطراتی نیز دارد. اصلی‌ترین خطر آن، افزایش سطح کلسترول است. بنابراین، در حالی که استفاده از Tbol نسبتا ایمن است، باید این کار را در دوزهای معقول و با کنترل دقیق و منظم کلسترول در طول دوره انجام داد.

در یک روز چقدر تورینابول مصرف کنیم؟

این استروئید (برخلاف بسیاری از استروئید) با یک دوز مشخص و استاندارد تولید نمی‌شود. دوز هر قرص آن می‌تواند از ۱ تا ۱۰ میلی‌گرم متفاوت باشد. دوز مصرف تورینابول در یک روز از فقط ۱۵ میلی‌گرم شروع شده و می‌تواند تا ۶۰ میلی‌گرم در روز نیز افزایش یابد. البته دوزهای بالا فقط برای ورزشکاران حرفه‌ای و باتجربه در مصرف استروئید است.

آیا تورینابول برای افزایش حجم مناسب است؟

در حالی که تورینابول می‌تواند بدون احتباس آب باعث افزایش حجم عضلات شود، به عنوان یک استروئید افزایش حجم و وزن شناخته نمی‌شود. این استروئید مانند سایر استروئیدهای شناخته شده مثل تستوسترون و ترنبولون باعث عضله‌سازی نمی‌شود. در واقع هدف اصلی از مصرف آن نباید افزایش حجم باشد. تورینابول بیشتر برای افزایش عملکرد بدنی و توان ورزشی است.

تورینابول تا چه مدت در بدن باقی می‌ماند؟

تورینابول زمان تشخیص نسبتا طولانی (حدود ۶ هفته دارد). اما این زمان بین افراد متخلف متفاوت خواهد بود. این یعنی پس از مصرف آخرین دوز، ممکن است تا ۶ هفته بعد، نتیجه آزمایش دوپینگ مثبت شود.

نیمه تورینابول چقدر است؟

نیمه عمر این استروئید خوراکی تقریبا ۱۶ ساعت است. این نیمه عمر طولانی‌تر از اکثر استروئیدهای خوراکی است و این امکان را می‌دهد که فقط یک بار در روز مصرف شود.

تورینابول را از کجا تهیه کنم؟

این استروئید دیگر توسط شرکت‌های رسمی تولید دارو،‌ ساخته نمی‌شود. بنابراین فقط در بازار سیاه قابل دسترسی است. از این رو احتمال تقلبی یا بی‌کیفیت بودن برخی نمونه‌ها وجود دارد. توصیه می‌کنیم این دارو را از یک فروشنده معتبر و قابل اطمینان تهیه کنید.

آیا می‌توان تورینابول را به تنهایی مصرف کرد؟

تورینابول تولید تستوسترون توسط بدن را سرکوب می‌کند. از این رو مصرف آن به تنهایی باعث می‌شود مشکلاتی مثل ضعف و کاهش میل جنسی ایجاد شود. بهتر است آن را با حدقل یک نوع تستوسترون استفاده کنید.

سخن پایانی و جمع‌بندی در مورد تورینابول

تورینابول یک استروئید عالی برای استقامت عضلانی، پیشگیری از خستگی، قدرت بیشتر، سرعت و بهبود ریکاوری است. این موضوع آن را برای ورزشکاران بسیار جذاب می‌کند.

اما مزایای دیگری نیز وجود دارد و یکی از مهم‌ترین آن‌ها این است که تورینابول می‌تواند سایر استروئیدهایی را که استفاده می‌کنید موثرتر و کارآمدتر کند. زیرا Tbol به SHBG متصل می‌شود که از اتصال تستوسترون جلوگیری می‌کند. این باعث آزاد شدن بیشتر تستوسترون می‌شود تا سطح آن در خون بالاتر باشد. برای برخی از مصرف‌کنندگان، این مهم‌ترین مزیت تورینابول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *