فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

بهترین استروئید ها برای افزایش قدرت و استقامت


بهترین استروئید برای افزایش قدرت

ورزشکاران ممکن است بنا به دلایل متعددی تصمیم به مصرف استروئیدهای آنابولیک بگیرند. در پست‌های قبلی استروئیدهای مناسب برای افزایش حجم عضلانی و یا کات و چربی سوزی را معرفی کردیم. در این نوشته، لیست ۸ استروئید افزایش قدرت را به همراه توضیح و بررسی هر مورد، برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

در اینجا، بهترین و حرفه‌ای‌ترین استروئیدها برای افزایش قدرت عضلانی را آورده‌ایم. این‌ها، اغلب توسط مردان بدنساز و پاورلیفترها استفاده می‌شود.

  • سوپردرول
  • آنادرول
  • هالوتستین
  • ترنبولون
  • تستوسترون سوسپانشن
  • میبولرون
  • آناوار
  • تمام استروئیدهای افزایش حجم

این نوشته فقط برای افزایش آگاهی مخاطبان بوده و مصرف هیچ دارویی را تبلیغ نمی‌کند.

سوپردرول

سوپردرول یک استروئید خوراکی است که از مشتقات DHT (مشابه آنادرول) می‌باشد. این استروئید، زمانی به اشتباه به عنوان یک پاراهورمون به بازار عرضه شد (در اوایل ۲۰۰۰ میلادی) و بسیاری از مردم، به دلیل قدرت شدید آن غافلگیر شدند. اما بعدا مشخص شد که سوپردرول در وایع یک استروئید آنابولیک است.

سوپردرول یک استروئید افزایش قدرت
سوپردرول یک استروئید شدیدا قدرتمند برای افزایش قدرت است.

وقتی صحبت از افزایش قدرت به میان می‌آید، سوپردرول یکی از بهترین‌هاست. افزایش قدرت با مصرف این استروئید خوراکی می‌تواند آنقدر زیاد باشد که خطرناک شود و خطر آسیب‌دیدگی را بالا ببرد.

توجه: توصیه می‌کنیم در دوره مصرف سوپردرول، تا حدی کمتر از حداکثر قدرتتان وزنه بلند کنید. درست است که عضلات شما قدرت بسیار زیادی برای بلند کردن وزنه‌ها دارند، اما شاید بدن شما از سایر ابعاد (مثل تاندون‌ها و استحکام استخوان‌ها) تا این حد آماده نباشد.

سوپردرول یک استروئید چند منظوره است و نمی‌توانیم آن را صرفا یک استروئید افزایش قدرت در نظر بگیریم. این استروئید قدرتمند بسیار آنابولیک است و می‌تواند در دوره‌های افزایش حجم و یا کات عضلات به کار گرفته شود.

تأثیر و قدرت سوپردرول تا حدی زیاد است که برخی از ورزشکاران آن را یک نسخه خوراکی از ترنبولون می‌دانند، اما با افزایش قدرت بیشتر! (از نظر شیمیایی با ترنبولون متفاوت است. فقط برای نشان دادن میزان قدرت آن چنین مقایسه‌ای صورت گرفته است).

با این حال، سوپردرول می‌تواند برای کات عضلانی و چربی سوزی نیز استفاده شود. زیرا این یک ترکیب استروئیدی بدون آروماتاز بوده و سطح انرژی و انگیزه را در طول دوره کات بسیار افزایش می‌دهد.

سوپردرول ممکن است بهترین استروئید برای افزایش قدرت باشد! با این حال، عوارض جانبی آن نیز بسیار شدید است. بنابراین، باید از مکمل‌های محافظت از عملکرد کبد مثل لیو۵۲ استفاده کنید. همچنین استفاده از کلومیفن یا تاموکسیفن و پاکسازی بعد از دوره استروئید، ضروری است.

آنادرول

دلیلی وجود دارد که به آنادرول «بمب-آ» نیز می‌گویند!

آنادرول اثرات آنابولیکی بسیار مطلوبی برای افزایش حجم عضلات دارد. اما توانایی آن در افزایش قدرت نیز بسیار چشمگیر است.

آنادرول (اکسی متولون)
آنادرول با نام اکسی متولون نیز شناخته می‌شود.

اصلا دور از انتظار نیست که بدنسازان با مصرف آنادرول، رکوردشان در اسکوات، ددلیفت و پرس سینه با هالتر را تا ۳۰ کیلوگرم در هر حرکت، بهبود دهند.

در مورد افزایش آهسته وزن و بلند نکردن سنگین‌ترین وزنه ممکن، باید همان اقدامات احتیاطی که در مورد سوپردرول گفته شد، رعایت کنید. در غیر این صورت، احتمال آسیب‌دیدگی افزایش می‌یابد. با این حال، اگر فردی برای مسابقات پاورلیفیتگ از استروئیدهایی مثل آنادرول یا سوپردرول استفاده کند، شاید نخواهد به این نکات ایمنی پایبند باشد.

دیانابول

دیانابول یکی از بهترین استروئیدها برای افزایش قدرت است. به دلیل افزایش توده عضلانی و افزایش وزن (ناشی از احتباس آب) قدرت ورزشکار را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

دیانابول (برای اکثر مصرف‌کنندگان) در افزایش قدرت کمی کمتر از آنادرول موثر است. اگرچه هنوز هم اثرات بسیار چشمگیری دارد.

البته نحوه اثرگذاری استروئید و میزان نتایج آن با توجه به شرایط ژنتیکی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

هالوتستین

هالوتستین یک استروئید محبوب است که در بین بدنسازان و سایر ورزشکاران از جمله پاورلیفترها، بوکسورها، مبارزان و دوندگان سرعت استفاده می‌شود.

هالوتستین هیچ افزایش قابل توجهی در حجم و وزن عضلات ایجاد نمی‌کند. بنابراین، معمولا از این استروئید برای اهداف حجیم‌سازی و افزایش وزن استفاده نمی‌شود. در عوض، در دوره‌های کات و تفکیک عضلانی و افزایش قدرت استفاده می‌شود.

هالوتستین استروئید افزایش قدرت
هالوتستین بدون افزایش وزن و حجم عضلات، سطح قدرت ورزشکار را افزایش می‌دهد.

ممکن است هالوتستین به دلیل رتبه بالای خواص آندروژنی، سطح پرخاشگری ورزشکار را افزایش دهد.

این استروئید به استروژن تبدیل نمی‌شود، پس ماهیچه‌ها را سفت می‌کند.

برخی از مصرف‌کنندگان هالوتستین احساس می‌کنند که هالک تبدیل شده‌اند! البته نه از نظر سایز و حجم عضلات، بلکه از نظر میزان خشم و پرخاشگری.

در صورت مصرف هالوتستین در ساعات انتهایی روز، ممکن است برای خوابیدن در شب دچار مشکل شوید. پس توصیه می‌کنیم این استروئید را در ساعات ابتدایی روز مصرف کنید.

هالوتستین تولید تستوسترون توسط بدن را به شدت سرکوب می‌کند. بنابراین بسیار مهم است که آن را برای مدت زمان طولانی مصرف نکنید و حتما بعد از دوره پاکسازی کنید. همچنین تأثیر منفی بر فشار خون خواهد داشت. اثرات آندروژنی قوی آن نیز باعث می‌شود که یک استروئید مناسب برای زنان نباشد.

دوره‌های این استروئید معمولا بسیار کوتاه هستند؛ زیرا در همان ۴ هفته اول ورزشکار تمام نتایج مثبت برای افزایش قدرت را کسب کرده و مصرف بیشتر آن هیچ فایده‌ای برای افزایش قدرت یا حجم عضلات ندارد.

ترنبولون استات

خواص آندروژنی ترنبولون، ۳ برابر قوی‌تر از تستوسترون است. پس خواص شگفت‌انگیز آن برای بدنسازان تعجب‌آور نیست.

ترنبولون استات، نه تنها می‌تواند فرم بدنی ورزشکار را کاملا دگرگون کند، بلکه قدرت او را نیز به سطح کاملا جدیدی می‌رساند. به خصوص هنگامی که با تستوسترون یا آنادرول مصرف شود.

شاید اینطور باشد که مصرف‌کنندگان ترنبولون تنها مقدار متوسطی از افزایش وزن را تجربه می‌کنند، اما همین افزایش وزن، کیفیت بسیار بیشتری در مقایسه با سایر استروئیدها دارد. زیرا ترنبولون آروماتاز نشده و سبب احتباس آب نمی‌شود؛ بنابراین، توده خالص عضلانی ورزشکار را توسعه می‌دهد.

نکته منفی در رابطه با ترن این است که تولید تستوسترون طبیعی توسط بدن را به شدت سرکوب می‌کند، پس باید با احتیاط بسیار زیادی مصرف شود. (به ویژه زمانی که با استروئیدهای سمی دیگر مثل آنادرول استک شود).

تستوسترون سوسپانشن

همه انواع فرم‌های تستوسترون برای افزایش قدرت بسیار موثر خواهند بود. با این حال، سوسپانشن نسبت به بقیه برتری دارد.

دلیل این امر آن است که سوسپانشن تستوسترون خالص در آب است. اما اشکال دیگر تستوسترون، استرهای مختلفی دارند که زمان آزاد شدن تستوسترون در بدن را کنترل می‌کند و باعث می‌شود دارو به آرامی اثر کند.

بنابراین، سوسپانشن خالص‌ترین نوع و سریع‌ترین شکل تستوسترون است که برای بالا نگه داشتن سطح تست، به دو تزریق در روز نیاز دارد.

یکی از معایب تست سوسپانشن، به غیر از عوارض جانبی شناخته شده تستوسترون، این است که به سوزن بزرگ‌تری برای تزریق نیاز دارد؛ زیرا ساختار آن به صورت کریستال‌های معلق در آب است و ممکن است این کریستال‌ها در سوزن کوچک گیر کنند.

میبولرون

میبولرون (دی متیل نور تستوسترون)، همچنین با عنوان Cheque Drops شناخته می شود، در مسابقات قدرتی بسیار محبوب است (اما در بدنسازی خیر).

این به این دلیل است که برای افزایش قدرت بسیار کار می کند، اما بر ترکیب بدن کاربر تأثیر نمی گذارد.

غالباً توسط پاورلیفترها قبل از مسابقه استفاده می شود و آنها را قادر می سازد به حالت فول هالک بروند و معتقد باشند که می توانند هر وزنه ای را که ممکن است به صورت انسانی بلند کنند.

میبولرون
میبولرون می‌تواند بدون افزایش وزن به افزایش قدرت بدنی ورزشکار کمک کند.

Mibolerone همچنین به دلیل پاک شدن سریع استروئید از بدن در بین مبارزان محبوب است و به آنها کمک می کند در آزمایشات مواد مخدر شناسایی نشوند. این استروئید همچنین باعث افزایش سطح پرخاشگری می شود و به کسانی که در ورزش های رزمی رقابت می کنند کمک می کند.

یک نقطه ضعف اصلی میبولرون این است که فوق العاده کبد سمی است و باعث فشار بیش از حد بر روی کبد شما می شود. اگرچه کبد قادر است آسیب را به سرعت ترمیم کند، اما این ترکیب تاثیر خود را بر اندام خواهد گذاشت.

بنابراین، اگر قصد استفاده از Mibolerone را دارید، این کار را فقط برای مدت زمان بسیار کوتاهی (یعنی چند روز قبل از یک مسابقه خاص) انجام دهید و از نوشیدن الکل در طول چرخه خود خودداری کنید.

آناوار

اگرچه آناوار (اکساندرولون) برای ساختن حجم خیلی زیادی از عضلات، به شما کمک نمی‌کند. اما این توانایی را دارد که به طور قابل توجهی قدرت شما را افزایش دهد (علی‌رغم این که یک استروئید کات و تفکیک عضلات است).

جالب اینجاست که زنان نیز می‌توانند از آناوار استفاده کنند؛ زیرا بسیار بعید است که باعث بروز صفات مردانه در بدن زنان شود.

توانایی آناوار برای افزایش قدرت را می‌توان به تأثیرات خاص آن در جذب کراتین توسط سلول‌های عضلانی و افزایش تولید ATP (آدنوزین تری فسفات) نسبت داد.

تمام استروئیدهای افزایش حجم

هر استروئیدی که به افزایش حجم عضلات کمک کند، می‌تواند برای افزایش قدرت نیز موثر باشد.

اما گمان نکنید که فقط استروئیدهای افزایش حجم می‌توانند سبب افزایش قدرت شوند. استروئیدهایی مثل هالوتستین، میبولرون و اکساندرولون بدون افزایش چشمگیر حجم عضلات، سطح قدرت ورزشکار را تا حد زیادی افزایش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *