🚀طراحی اختصاصی دوره استروئید + پاکسازی🔥

مشاوره و دریافت برنامه >

٪۲۵ تخفیف ویژه

فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

دوره تستوسترون و دیانابول در بدنسازی – فواید و نحوه اجرا


دوره تستوسترون دیانابول

دوره‌های استروئید در دنیای بدنسازی تنوع بسیار زیادی دارند. برای هر هدف چندین دوره مختلف می‌توانید اجرا کنید. اما یکی از بهترین دوره‌های افزایش حجم، دوره تستوسترون و دیانابول است.

در ادامه ابتدا به صورت خلاصه این دو استروئید را معرفی و بررسی کرده و سپس نحوه اجرای دوره آن را به شما خواهیم گفت.

این نوشته فقط برای افزایش آگاهی مخاطبان است و مصرف هیچ دارویی را تبلیغ نمی‌کند.

هورمون تستوسترون

تستوسترون سایپیونات

تستوسترون هورمونی است که به طور طبیعی در بدن تمام افراد (مرد و زن) وجود دارد. این هورمون در بدن مردان در بیضه و در بدن زنان به مقدار خیلی کم در تخمدان‌ها ساخته می‌شود. علاوه بر این، مسئول رشد و حفظ ویژگی‌های جنسی اولیه و ثانویه در مردان (قدرت بدنی بیشتر، تولید اسپرم، کلفت‌شدن صدا و …) است.

وقتی صحبت از بدنسازی می‌شود، بیشتر استروئیدهای آنابولیک-آندروژنیک از تستوسترون مشتق شده‌اند. در واقع، این یک استروئید بسیار رایج است و اغلب در تمام دوره‌های استروئیدی وجود دارد.

با فرض این که رژیم غذایی و تمرینات ورزشی مناسب است، اولین دوره با تستوسترون می‌تواند نتایج چشمگیر و قابل توجهی داشته باشد. با این حال، عوارض جانبی ممکن است شامل احتباس آب، ژنیکوماستی، فشار خون بالا و … باشد. کنترل این موارد معمولا با استفاده از یک مهارکننده آروماتاز مانند آروماسین ممکن است.

دیانابول

دیانابول یک استروئید خوراکی برای حجم

دیانابول (متان)، همچنین به عنوان dbol نیز شناخته می‌شود. از نظر شیمیایی بسیار شبیه به تستوسترون است. این یک استروئید خوراکی است که به طور خاص برای افزایش عملکرد ساخته شده است. دیانابول معمولا به عنوان یک شروع (۴ تا ۶ هفته اول) در یک دوره قرار می‌گیرد. اما برخی آن را به صورت مستقل مصرف می‌کنند. بیشتر، بدنسازان از آن در دوره‌های افزایش حجم عضلات استفاده می‌کنند.

مصرف‌کنندگان دیانابول ممکن است به دلیل احتباس آب ناشی از استروژن بالا، ظاهری پف کرده داشته باشند. در نتیجه، ضروری است که یک مهارکننده آروماتاز (AI) مانند آروماسین برای کاهش عوارض جانبی مربوط به استروژن در کنار آن استفاده شود. برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل فشار خون بالا، مشکلات کبدی، مشکلات کلیوی و ژنیکوماستی باشد.

نحوه اجرای دوره و دوز مصرف

اگر می‌خواهید برای اولین بار دوره استروئید اجرا کنید، توصیه می‌کنیم فقط از تستوسترون (+داروهای کنترل عوارض جانبی) استفاده کنید.

اما اگر سابقه مصرف استروئید دارید، حالا ممکن است بخواهید برای کسب نتایج بیشتر دوره تستوسترون و دیانابول را اجرا کنید.

تستوسترون و دیانابول دو ترکیبی هستند که برای هدف افزایش حجم عضلات در کنار هم قرار می‌گیرند. برای اجرای این دوره، مصرف هر دو استروئید از یک روز شروع می‌شود. این روش استک به دیانابول اجازه می‌دهد تا به سرعت شروع به کار کند و حجم و قدرت را افزایش دهد. در حالی که تستوسترون بدن در حال افزایش است.

استفاده از یک مهارکننده آروماتاز با این دوره بسیار مهم است؛ زیرا هم تستوسترون و هم دیانابول به استروژن تبدیل می‌شوند. توصیه می‌شود آروماسین را با دوز ۱۲.۵ میلی‌گرم به صورت یک روز در میان مصرف کنید.

علاوه بر این، پس از اتمام دوره تستوسترون و متان، به یک دوره پاکسازی (PCT) نیاز دارید. تنها با یک پاکسازی مناسب و دقیق می‌توانید بخش زیادی از نتایج کسب شده از دوره را حفظ کرده و از عوارض جانبی مربوط به بعد از دوره در امان باشید.

نحوه اجرای دوره استروئید برای هر ورزشکار باید طبق شرایط بدنی و اهداف وی تعیین شود. اما به طور کلی و فقط برای افزایش آگاهی شما، نحوه اجرای دوره تست و دیانابول به شکل زیر آورده شده است.

  • هفته ۱۲-۱ : تستوسترون سایپیونات یا تستوسترون انانتات با دوز ۵۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • هفته ۱۲-۱ : آروماسین با دوز ۱۰ الی ۱۲.۵ میلی‌گرم یک روز در میان
  • هفته ۴-۱ : دیانابول با دوز ۳۰ میلی‌گرم در روز
  • هفته ۱۲-۱ : داروهای محافظت از کبد مثل لیو۵۲
  • بعد از دوره : پاکسازی (PCT) دقیق و اصولی

جمع‌بندی دوره تستوسترون و دیانابول

تستوسترون و دیانابول می‌توانند در کنار هم یک دوره استروئید بسیار قوی برای افزایش حجم عضلانی را تشکیل دهند. البته برای کسب نتایج مناسب از دوره باید رژیم غذایی و تمرینات مناسب داشته باشید.

برای مشاوره و دریافت برنامه مخصوص خودتان، می‌توانید با مربی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *