🚀طراحی اختصاصی دوره استروئید + پاکسازی🔥

مشاوره و دریافت برنامه >

٪۲۵ تخفیف ویژه

فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

بهترین مکمل های چربی سوزی و عضله سازی همزمان


در این پست به صورت جامع و کامل مکمل های چربی سوز و عضله ساز در حین عضله سازی را مورد بررسی قرار دادیم، اگر به دنبال افزاش چربی سوزی در کنار عضله سازی هستید این پست می تواند به شما کمک زیادی کند.

چربی سوزی و عضله سازی همزمان!

شاید بار ها و بار ها شنیده باشید که رشد عضلات در کنار کاهش چربی بدن نمی تواند همزمان اتفاق بیفتند! باور داشته باش که این یک بارو غلط است، معتبرترین سایت های بدنسازی دنیا درباره این موضوع مقاله نوشته اند و این اتفاق امری ممکن است.

مطمئن باشید اگر به طور دقیق و تخصصی روی کاهش وزن در کنار تمرینات قدرتی تمرکز کنید، ممکن است چربی بیشتری در مدت زمان کمتری از دست دهید. درباره رشد عضلات نیز همینطور است اگر در کنار تمرینات و تغذیه اصولی خود صبور باشید و استراتژیک عمل کنید، می توانید به طور همزمان هر دو هدف را باهم به ثمر برسانید.

در این راستا برخی از مکمل های بدنسازی وجود دارد که به چربی سوزی و عضله سازی همزمان کمک بسیاری می کنند. در ادامه به معرفی این مکمل های بدنسازی می پردازیم.

پروتئین وی ایزوله

شما برای اینکه به هر دوی این اهداف یعنی چربی سوزی در کنار عضله سازی برسید باید به این جمله به درستی ایبند باشید: “عضله را تامین کن، چربی را گرسنه نگهدار”

برای پایبند بودن به این جمله نیاز است شما به اندازه کافی پروتئین دریافت کنید. این کار را می توانید با داشتن یک برنامه غذایی اصولی و خوردن غذاهایی با پروتئین بالا انجام دهید. یعنی اگر زمان کافی برای تهیه غذا با پروتئین کافی را دارید نیازی نیست از مکمل پروتئین وی استفاده کنید. اما اگر به هر دلیلی نمی توانید پروتئین کافی از غذا دریافت کنید، پروتئین وی ایزوله به شما کمک می کند تا به مقدار کافی پروتئین دریافت کنید.

مقدار مصرف: مقدار و زمان مصرف این مکمل با توجه به شرایط ورزشکار و اهدافش توسط مربی بدنسازی مشخص می شود. اما به طور میانگین 1 پیمانه قبل و بعد تمرین

کراتین

مطالعات متعدد نشان می دهد که کراتین به افزایش قدرت و رشد کلی عضلات کمک می کند. علاوه بر این کراتین به بهبود ریکاوری کمک می کند و تاثیر تمرینات هوازی در چربی سوزی ر افزایش می دهد. با توجه به این توضیحات، کراتین هم برای عضله سازی و هم برای چربی سوزی یک مکمل ارزشمند به حساب می آید.

مقدار مصرف: به طور میانگین 5 گرم قبل و بعد تمرین

ال-کارنتین

ال کارنتین یک مکمل چربی سوز ایمن است که در بین ورزشکارانی که می خواهند لاغر و در عین حال قوی بمانند محبوب است. ال کارنتین به بدن کمک می کند تا از چربی ها به عنوان انرژی لازم برای سوخت و ساز استفاده کند. علاوه بر این ال کارنتین منجر به؛ حفظ بافت ماهیچه ای، تقویت جریان خون، بهبود ریکاوری و… می شود.

نحوه مصرف: 1 الی 2 گرم قبل تمرین

بی سی ای ای

مکمل بی سی ای ای چربی سوز و عضله ساز

تحقیقات نشان داده است که مصرف درست و اصولی مکمل بی سی ای ای منجر به کاهش وزن و جلوگیری از چاقی، کنترل سطح قند خون، رشد و حفظ عضلات، کاهش خستگی و درد عضلات بعد از تمرینات ورزشی، بهبود عملکرد ورزشی و ریکاوری، تولید انرژی و… می شود. بنابراین بی سی ای ای یک مکمل کاربردی در بین مکمل های چربی سوز و عضله ساز به حساب می آید.

مقدار مصرف:  از دستوالعمل شرکت سازنده که روی مکمل درج شده است پیروی کنید. به هیچ وجه بیشتر از حداکثر دوز مجاز مصرف نکنید.

کافئین

کافئین به طور طبیعی در چای سبز، قهوه و شکلات تلخ وجود دارد. برخی مطالعات نشان می دهند که کافئین می تواند باعث کاهش وزن با سرعت متوسط شود زیرا با مصرف کافئین شما انرژی بیشتری از طریق تجزیه چربی ها به دست می آورید و می توانید هم چربی سوزی کنید و هم مدت زمان بیشتری با قدرت بالا تمرین کنید.

مقدار مصرف: قبل از ورزش با توجه به نیاز و تشخیص مربی مصرف شود.

HMB

مصرف اصولی و صحیح مکمل اچ ام بی می تواند به افزایش توده عضلانی ، بهبود عملکرد ورزشی، جلوگیری از آسیب عضلانی ناشی از ورزش، کاهش درد عضلات پس از ورزش، پایین آوردن سطح کلسترول، درمان حدودی فشار خون بالا، افزایش قدرت عضلات، کاهش وزن و کاهش چربی های اطراف شکم، ریکاوری بدن و… کمک بسیاری کند.

مقدار مصرف: طبق نیاز و تشخیص مربی باید مصرف شود اما به طور میانگین 2 گرم قبل از تمرین مصرف شود.

ال-سیترولین

این مکمل مانند ال-آرژنین یکی دیگر از مکمل های افزایش سطح نیتریک اسید است. مصرف اصولی این مکمل منجر به بهبود جریان خون، افزایش قدرت ورزشکار، و به طور غیر مستقیم چربی سوزی کمک بسیاری می کند.

مقدار مصرف: 2 گرم بعد صبحانه، 2 گرم بعد از ناهار و 2 گرم بعد از شام

سخن پایانی

در این پست 6 تا از بهترین مکمل های چربی سوز و عضله ساز در دنیای بدنسازی را معرفی کردیم، به یاد داشته باشید که مکمل ها به تنهایی نمی توانند شما را به عضله سازی و چربی سوزی همزمان برسانند و شما باید در راستای رسیدن به این اهداف به خوبی و با برنامه اختصاصی ورزش کنید و تغذیه کافی و اصولی داشته باشید تا نتایج شما را شگفت زده کند. موفق باشید.

منبع: bodybuilding.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *