🚀طراحی اختصاصی دوره استروئید + پاکسازی🔥

مشاوره و دریافت برنامه >

٪۲۵ تخفیف ویژه

فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

دوره حجم دیانابول و دکادورابولین در بدنسازی


دوره دیانابول و دکادورابولین

هر دو استروئید دیانابول و دکادورابولین در افزایش حجم عضلات مشهور هستند! حالا تصور کنید این دو استروئید افزایش دهنده حجم عضلات را با هم ترکیب کنید و در دوره حجم دیانابول و دکادورابولین به کار ببرید. نتیجه آن شگفت‌انگیز خواهد بود!

در این مقاله نگاهی دقیق به اثرات مصرف همزمان دیانابول و دکادورابولین در بدنسازی خواهیم داشت. همچنین در مورد نحوه استک کردن این دو استروئید با هم توضیحات کاربردی خواهیم داد.

آیا می‌خواهید سریع‌تر عضله‌سازی کنید؟ آیا می‌خواهید وزنه‌های سنگین‌تری بزنید؟ آیا به دنبال پمپاژ عضلانی بیشتری هستید؟ آیا دوست دارید ریکاوری سریع‌تری را تجربه کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال‌ها مثبت است، می‌توانید دوره حجم دیانابول و دکادورابولین را در نظر بگیرید! هر دوی این استروئیدها واقعا محبوب و موثر هستند و مصرف آن‌ها با هم می‌تواند نتایج بهتری را ارائه کند.

ابتدا دو استروئید آنابولیکی دیانابول (متان) و دکادورابولین (ناندرولون) را به صورت خلاصه بررسی و تحلیل می‌کنیم و سپس برنامه دوره مصرف دکادورابولین و دیانابول را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 • نیمه عمر دیانابول خوراکی : ۸ ساعت
 • نیمه عمر دکادورابولین (ناندرولون) : ۶ روز

دکادورابولین (ناندرولون)

استروئید دکا یا ناندرولون یک استروئید آنابولیک است که در اشکال مختلف مثل قرص، کرم، ژل، کپسول و البته آمپول تزریقی تولید شده است. از این دارو در مصارف پزشکی برای کنترل بیماری‌های مثل ایدز استفاده می‌شود.

همچنین در درمان اختلالات خونی خاص نیز تجویز می‌شود. با این حال، ورزشکاران و بدنسازان نیز دکادورابولین را استفاده می‌کنند تا زمان ریکاوری بین تمرینات کوتاه شود و همچنین سنتز پروتئین افزایش یابد.

دیانابول (متان)

دیانابول (متان، Dbol) به عنوان دومین استروئید آنابولیک تولید شده برای انسان بعد از تستوسترون در نظر گرفته می‌شود.

تاریخچه آن به دهده ۱۹۵۰ بازمی‌گردد. زمانی که ایالات متحده تلاش کرد استروئیدی تولید کند که بتوانند پیشرفت‌های ورزشی را که تستوسترون در بازی‌های المپیک به ورزشکاران داده بود، دوباره تکرار کند.

دیانابول یک استروئید ۱۷ آلفا آلکیل است؛ یعنی می‌تواند بعد از عبور از کبد، زنده بماند و به جریان خون برسد. این دارو به صورت قرص خوراکی و آمپول تزریقی موجود است.

اثرات دکادورابولین در افزایش حجم عضلات

استروئید دکا در افزایش رشد عضلانی بسیار موثر است. البته این کار را به صورت آهسته و پیوسته انجام می‌دهد.

همچنین سلول‌های عضلانی را قادر می‌سازد تا نیتروژن بیشتری در خود ذخیره کنند. این مهم است؛ زیرا سلول‌هایی که نیتروژن بیشتری دارند می‌تواند پروتئین بیشتری در عضلات ذخیره کنند. این یعنی عضله‌سازی بیشتر.

البته لازم به ذکر است که شما باید پروتئین و کالری دریافتی خود را بیشتر کنید تا دکادورابولین بتواند رشد عضلات را افزایش دهد. این کار چندان مشکل نیست؛ زیرا دکا باعث افزایش اشتهای شما می‌شود.

دکادورابولین میزان گلبول‌های قرمز خون را افزایش می‌دهد؛ در نتیجه ظرفیت حمل اکسیژن خون برای اکسیژن‌رسانی بهتر به عضلات در حین تمرین بهبود می‌یابد.

همچنین جالب است بدانید که ناندرولون سبب افزایش سطح هورمون رشد شبه انسولین (IGF-1) می‌شود. این هورمون مشابه انسولین است و نقش بسیار مهمی در روند عضله‌سازی ایفا می‌کند.

با افزایش سطح IGF-1، ورزشکار توده عضلانی بدون چربی بیشتری خواهد ساخت.

ناندرولون علاوه بر اهداف بدنسازی و ورزشی، برخی خواص درمانی نیز دارد. می‌تواند سنتز کلاژن نوع ۳ را در مفاصل تحریک کند و در نتیجه مفاصل را تقویت کرده و از درد آن‌ها جلوگیری کند.

بنابراین اگر در حین تمرینات ورزشی، درد مزمن مفصل دارید، شاید دوره دکادورابولین بتواند به شما کمک کند شدت تمرینات خود را بدون درد مفصل افزایش دهید.

اثرات دیانابول – افزایش حجم

دیانابول خوراکی به ورزشکارانی که تا به حال استروئید مصرف نکرده‌اند توصیه می‌شود. ورزشکاران مبتدی باید به مدت حداقل ۴ هفته روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلی‌گرم دیانابول مصرف کنند تا به نتیجه دلخواه برسند.

اگر تا به حال دیانابول مصرف نکرده باشید، در اولین دوره، دور از انتظار نیست که هر هفته حداقل ۱ کیلوگرم افزایش وزن داشته باشید. البته باید به تمرینات ورزشی منظم بپردازید و تغذیه مناسبی داشته باشید.

این افزایش وزن به دلیل رشد فیبرهای عضلانی و احتباس آب در عضلات است.

دیانابول به حفظ پروتئین در ماهیچه و در نتیجه رشد سریع عضله معروف است.

ترکیب دیانابول و دکادورابولین

دوره حجم دیانابول و دکادورابولین
دوره دیانابول و دکادورابولین

استک کردن (مصرف همزمان) دیانابول با دکادورابولین چیز جدیدی نیست و از زمان‌های دور توسط ورزشکاران به کار برده می‌شود و امتحان خود را به خوبی پس داده است.

این دوره توسط بدنسازان به کار گرفته می‌شود،‌ به ویژه آن‌هایی که می‌خواهند با بیشترین سرعت ممکن افزایش وزن و عضله‌سازی داشته باشند.

از آن‌جایی که هر دو استروئید دیانابول و دکادورابولین، تستوسترون بدن را سرکوب می‌کنند، باید یک استر تستوسترون مثل انانتات یا سوستانون در دوره گنجانده شود.

دوره حجم دیانابول، دکادورابولین و تستوسترون

اگر تا به حال استروئید مصرف نکرده‌اید و می‌خواهید با سرعت زیادی عضله‌سازی کنید، دوره استروئید زیر می‌تواند به شما کمک کند.

* با توجه به نیمه‌عمر کوتاه دیانابول (حدود ۸ ساعت)، باید دوز یک روز را به چند بخش تقسیم کنید و در طول روز مصرف کنید. مثلا برای مصرف ۳۰ میلی‌گرم در روز، باید هر ۸ ساعت ۱۰ میلی‌گرم مصرف کنید.

 • هفته ۶-۱
  • دیانابول : ۵۰ میلی‌گرم در روز
  • دکادورابولین : ۴۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • تستوسترون انانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم در هفته
 • هفته ۱۲-۷
  • دکادورابولین : ۴۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • تستوسترون انانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم در هفته

همانطور که مشاهده کردید، تنها در ۶ هفته اول دوره دیانابول مصرف می‌شود و سپس باید مصرف آن را به کل قطع کنید. اما چرا؟ زیرا این استروئید خوراکی، روی کبد اثر سمی دارد و در صورت مصرف طولانی مدت می‌تواند مشکلات کبدی ایجاد کند.

ورزشکاران حرفه‌ای که سابقه مصرف استروئید دارد می‌توانند از دوره حجم دیانابول و دکادورابولین زیر استفاده کنند.

 • هفته ۷-۱
  • دیانابول : ۵۰ میلی‌گرم در روز
  • دکادورابولین : ۶۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • تستوسترون انانتات : ۶۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • سوماتروپین (HGH) : ۴ واحد در روز
  • آریمیدکس : ۰.۵ میلی‌گرم یک روز در میان
 • هفته ۱۲-۸
  • دکادورابولین : ۶۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • تستوسترون انانتات : ۶۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • سوماتروپین (HGH) : ۴ واحد در روز
  • آریمیدکس : ۰.۵ میلی‌گرم یک روز در میان

اگر می‌خواهید دوره متان و ناندرولون را به مدت ۸ هفته اجرا کنید، می‌توانید از برنامه زیر پیروی کنید.

 • هفته ۴-۱
  • دکادورابولین : ۴۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • تستوسترون سوستانون : ۲۵۰ میلی‌گرم در هفته
  • دیانابول : ۳۰ میلی‌گرم در روز
 • هفته ۸-۴
  • دکادورابولین : ۴۰۰ میلی‌گرم در هفته
  • تستوسترون سوستانون : ۲۵۰ میلی‌گرم در هفته

با مصرف دیانابول در ۴ هفته آغازین دوره، به سرعت شاهد تغییرات خواهید بود. با ادامه مصرف دکا و تستوسترون در هفته‌های بعدی، اثرات طولانی مدت آن‌ها در بدن شما ظاهر خواهد شد.

عوارض جانبی دیانابول و دکادورابولین

دیانابول به طور کلی می‌تواند باعث بروز دو عوارض جانبی اصلی شود.

 1. ژنیکوماستی (رشد بیش از حد بافت سینه)
 2. احتباس آب (پف دار شدن بدن)

هر دوی این عوارض به دلیل تبدیل هورمون به استروژن است.

از سوی دیگر، نعوظ دردناک، حساس شدن نوک سینه‌ها، انقباضات مثانه که باعث تکرر ادرار می‌شود و آکنه از شایع‌ترین عوارض جانبی دکادورابولین (ناندرولون) است.

برای مبارزه با عوارض جانبی ناشی از دوره حجم دیانابول و دکادورابولین باید بعد از دوره، یک دوره پاکسازی (PCT) داشته باشید.

در مورد ژنیکوماستی، استفاده از یک مهارکننده آروماتاز مثل آریمیدکس می‌تواند از رشد غیر طبیعی بافت سینه در مردان جلوگیری کند.

اگر سوالی دارید یا می‌خواهید با کارشناسان فیتنسیا مشاوره کنید، کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

سلب مسئولیت : این نوشته تنها جنبه آموزشی داشته و برای بالا بردن سطح دانش و آگاهی مخاطبان می‌باشد. فیتنسیا به هیچ وجه مصرف استروئیدها و هورمون‌ها را به مخاطبان توصیه نمی‌کند. مصرف خودسرانه هورمون‌ها و سایر داروها، عوارض بسیار شدید و جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *