🚀طراحی اختصاصی دوره استروئید + پاکسازی🔥

مشاوره و دریافت برنامه >

٪۲۵ تخفیف ویژه عید نوروز

فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

پاکسازی دیانابول – دوره PCT بعد از مصرف دیانابول را چطور انجام دهیم


پاکسازی دیانابول

دیانابول یکی از محبوب‌ترین استروئیدهای خوراکی است. این هورمون استروئیدی قدرت بسیار زیادی در افزایش حجم عضلات در زمان کوتاه دارد. اما یکی از مشکلاتی که ممکن است ورزشکار با مصرف قرص دیانابول درگیر آن شود، عوارض جانبی ناشی از استروئیدها است. در این مقاله به طور دقیق نحوه پاکسازی دیانابول را به شما خواهم گفت.

اصولا هدف از پاکسازی بعد از دوره‌های استروئیدی، به حداقل رساندن یا از بین بردن عوارض جانبی احتمالی ناشی از استروئید است. پس اگر بخواهیم یک پاکسازی درست و اصولی بعد از مصرف دیانابول انجام دهیم، ابتدا باید عوارض جانبی این استروئید خوراکی را به خوبی بشناسیم و سپس از آن‌ها پیشگیری کنیم یا آن‌ها را رفع کنیم.

با توجه به توضیحاتی که گفتم، لازم است ابتدا شما را با عواض جانبی دیانابول آشنا کنم و سپس به سراغ آموزش پاکسازی دیانابول بروم.

عوارض جانبی دیانابول

به طور کلی عوارض جانبی استروئیدها به دو دسته آندروژنیک و استروژنیک تقسیم می‌شود.

عوارض جانبی آندروژنیک می‌توانند به صورت مشکلات زیر بروز کنند:

 • ریزش موی سر (طاسی)
 • آکنه و جوش
 • چرب شدن پوست
 • بم شدن صدا
 • افزایش شدید میل جنسی
 • رشد موهای زاید

خبر خوب این است که عوارض جانبی آندروژنیک در هورمون استروئیدی دیانابول بسیار کم است. اما با این حال هنوز هم ممکن است رخ دهد و دردسر ساز باشد!

عوارض جانبی استروژنیک مانند موارد زیر:

 • ژنیکوماستی (بزرگ شدن بیش از حد بافت سینه در مردان)
 • احتباس آب (پف دار شدن عضلات)
 • افزایش فشار خون
 • افزایش سطح کلسترول
 • افت سطح تستوسترون بدن

متاسفانه احتمال بروز عوارض جانبی استروژنیک با مصرف دیانابول زیاد است و باید اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان این عوارض را انجام دهید.

علاوه بر عارضه‌های گفته شده، چون دیانابول یک استروئید خوراکی ۱۷ آلفا آلکیل است، متابولیسم و جذب کبدی دارد؛ این به کبد فشار زیادی وارد می‌کند و می‌تواند اثرات سمی روی آن داشته باشد.

بروز مشکلات کبدی در دوره‌های بدنسازی دیانابول اصلا دور از انتظار نیست؛ پس یکی از اقدامات حیاتی که حتما باید در حین و حتی پس از مصرف دیانابول انجام دهید،‌ استفاده از داروهای محافظت از کبد است.

آموزش پاکسازی دیانابول

پاکسازی دیانابول و کنترل عوارض جانبی آن به دو قسمت تقسیم می‌شود. یکی در حین مصرف دیانابول و دیگری پس از اتمام دوره.

اصلی‌ترین مشکلاتی که در حین مصرف دیانابول ممکن است درگیر آن‌ها شوید، مشکلات کبدی، احتباس آب و ژنیکوماستی است.

با مصرف داروهای محافظت از کبد مثل لیورکلینز یا لیو۵۲ می‌توانید از سلامت کبد محافظت کنید. اما در مورد احتباس آب و ژنیکوماستی که جزو عوارض جانبی استروژنیک مربوط به دیانابول هستند، می‌توانید از داروهای تاموکسیفن یا کلومیفن استفاده کنید.

پاکسازی پس از دوره دیانابول به سایر ترکیبات و استروئیدهای موجود در دوره نیز بستگی دارد. مثلا اگر از استروئیدهای با نیمه عمر زیاد مثل تستوسترون سایپیونات استفاده کرده باشید، باید پاکسازی را تقریبا ۲ هفته بعد از اتمام دوره شروع کنید. اما اگر در دوره استروئیدی فقط دیانابول مصرف کرده باشید، تنها ۸ ساعت بعد از مصرف آخرین قرص، باید پاکسازی دیانابول را شروع کنید.

برای رفع و کنترل عوارض جانبی پس از دوره دیانابول می‌توانید از داروهایی مثل HCG، کلومیفن سیترات یا تاموکسیفن سیترات استفاده کنید.

این که داروهای پاکسازی را برای چه مدت و با چه دوزی مصرف کنید، به دوره استروئیدی و سایر شرایط بدنی شما بستگی دارد. می‌توانید برای دریافت برنامه پاکسازی دیانابول با مربی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه و نظرات در مورد این نوشته

 1. بدنساز گفت:

  سلام من‌کبد چرب گرید ۲دارم دیانابول خوراکی مصرف میکنم چکار کنم پاکسازی بشه کبدم

  1. سلام
   با توجه به مشکل کبد، نباید دیانابول مصرف کنید.