🚀طراحی اختصاصی دوره استروئید + پاکسازی🔥

مشاوره و دریافت برنامه >

٪۲۵ تخفیف ویژه

فیتنسیا
براساس تحقیقات علمی معتبر

تشخیص استروئید اصلی و تقلبی


روش تشخیص استروئید اصلی و تقلبی

متاسفانه بسیاری از اوقات شاهد آن هستیم که نمونه‌های تقلبی انواع استروئیدها در بازار به فروش می‌رسد. در این نوشته، قصد داریم راه‌های تشخیص استروئید اصلی و تقلبی را بررسی کنیم و به شما توضیح دهیم.

ما در این نوشته از فیتنسیا، چندین راهکار مختلف را به شما خواهیم گفت. اما دقت کنید گاهی اوقات تشخیص استروئید اصلی و تقلبی از یکدیگر بسیار سخت است (حتی شاید غیرممکن).

ورزشکاران حرفه‌ای ممکن است برای رسیدن به اهداف خود تصمیم به مصرف استروئید بگیرند. اما یکی از مواردی که باعث می‌شود تلاش و هزینه ورزشکار بی‌نتیجه شود، تقلبی و غیراصل بودن استروئید است.

با ما همراه باشید تا با نحوه تشخیص استروئید اصلی و تقلبی از یکدیگر آشنا شوید.

قبل از اقدام به خرید هر استروئید، باید از موارد زیر مطمئن شوید. هرگونه مشکل در هر یک از این موارد، به معنی تقلبی بودن آن استروئید است.

این نوشته فقط برای افزایش آگاهی مخاطبان است و مصرف هیچ دارویی را تبلیغ نمی‌کند.

پلمپ استروئید را به خوبی و با دقت بررسی کنید

پلمپ و هولوگرام استروئید اصل و تقلبی
بررسی پلمپ و هولوگرام استروئید اولین گام برای تشخیص اصل و تقلبی بودن آن است.

هر نوع استروئیدی باید به خوبی پلمپ باشد. این پلمپ می‌تواند با یک برچسب هولوگرام یا بسته‌بندی خاص آن شرکت تولید کننده باشد.

نکته مهم این است که دقت کنید پلمپ محصول دست نخورده باشد. حتی مقداری خراش یا پارگی در برچسب پلمپ و هولوگرام استروئید به این معنی است که آن دارو تقلبی می‌باشد.

متاسفانه خیلی از اوقات شاهد آن هستیم که افراد سودجو به روش‌های مختلف، بسته بندی محصول اصلی را باز کرده و اقدام به تعویض داروی داخل آن می‌کنند. در این مورد باید بسته بندی دارو را از تمام جهات (بالا، اطراف و پایین) به دقت بررسی کنید که قبلا باز نشده باشد.

پس اولین گام در تشخیص استروئید اصلی و تقلبی،‌ بررسی دقیق پلمپ آن است.

در مورد استروئیدهای تزریقی که به صورت ویال مولتی دوز (یک شیشه بزرگ حاوی کل دارو) تولید می‌شوند، علاوه بر بررسی پلمپ بسته بندی محصول، باید درپوش روی شیشه را نیز به دقت بررسی کنید که از قبل جدا نشده باشد.

تطابق دادن محصول با تصویر آن در اینترنت (ترجیحا سایت تولیدکننده محصول)

خوشبختانه امروزه همه افراد به اینترنت دسترسی دارند. توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید استروئید، تصویر آن را در اینترنت جستجو کنید و با دقت بررسی کنید که آیا محصولی که قصد خرید آن را دارید دقیقا مطابق تصویر آن در سایت تولیدکننده آن استروئید هست یا خیر.

هرگونه تفاوت (حتی جزئی) به معنی تقلبی بودن استروئید مورد نظر شماست.

باید این موارد را با دقت بررسی کنید:

  • طرح کلی بسته بندی
  • رنگبندی بخش‌های مختلف
  • تمام نوشته‌ها
  • هولوگرام‌ها
  • تعداد و دوز دارو
  • آدرس سایت درج شده روی بسته بندی
  • و سایر موارد

برای تشخیص استروئید اصل و تقلبی لازم است که تمام موارد ذکر شده در بالا را با دقت بررسی کنید.

اصالت سنجی با استفاده از کد محصول در سایت تولیدکننده

بارکد اصالت استروئید اصلی و تقلبی
بارکد اصالت سنجی استروئید

امروزه اکثر تولیدکننده‌های معتبر استروئید، از یک روش مشخص برای بررسی اصالت محصولاتشان استفاده می‌کنند. آن هم چیزی نیست جز چک کد (بارکد) اصالت.

روی بسته‌بندی استروئیدها یک بخش وجود دارد که با خراشیدن روی آن، کد زیرش نمایان می‌شود. (اگر این بخش از قبل خراشیده شده باشد و بخشی از کد یا تمام آن پیدا باشد، به منزله تقلبی بودن استروئید است).

شما خودتان باید این قسمت را خراش دهید و کد درج شده در زیر آن را در وب‌سایت مربوط به همان استروئید وارد کنید تا از این طریق استعلام شود که آیا آن محصول اصلی می‌باشد یا تقلبی.

نکته بسیار مهم: روی بسیاری از استروئیدهای تقلبی هم آدرس سایت و هم کد اصالت به خوبی درج شده است. پس تنها وجود این دو مورد به معنی اصل بودن دارو نیست. شما باید آدرس سایتی که روی استروئید درج شده با دقت بررسی کنید که آیا دقیقا آدرس وب‌سایت آن برند است یا فقط مشابه آن است. به عنوان مثال وب‌سایت اصلی مربوط به شرکت shreevenkatesh به صورت shreevenkatesh.com است. در برخی نمونه‌های تقلبی این برند آدرس روی محصول به این شکل درج شده است: shreevankatesh.com در نگاه اول هر دوی این آدرس‌های اینترنتی یکسان هستید؛ اما کافیست خیلی دقیق و حرف به حرف آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا متوجه شوید که متفاوت هستند.

تاریخ انقضا استروئید را با دقت بررسی کنید

این نکته خیلی به اصل یا تقلبی بودن استروئید مربوط نیست. اما نکته بسیار مهمی است که اگر به آن دقت نکنید ممکن است هیچ نتیجه‌ای از مصرف استروئید کسب نکنید.

شما باید تاریخ انقضا درج شده روی بسته بندی محصول را با دقت بررسی کنید. دو نکته اساسی در مورد تاریخ انقضا وجود دارد:

  1. تاریخ انقضا نگذشته باشد.
  2. تاریخ انقضا مخدوش نباشد و پاک نشده باشد.

اگر تاریخ انقضا درج شده گذشته باشد که دیگر جای بحثی باقی نمی‌ماند و به هیچ وجه نباید دارو را خریداری کنید. (حتی اگر فقط چندماه تا تاریخ انقضا باقی مانده نیز دارو را خریداری نکنید؛ زیرا تقریبا بی‌اثر شده است)

اما اگر تاریخ انقضا مخدوش شده باشد (یعنی پاک شده باشد یا در آن قسمت از بسته‌بندی خراش و پارگی فیزیکی وجود داشته باشد) باز هم نباید آن استروئید را خریداری کنید؛ زیرا به احتمال خیلی زیاد تاریخ انقضا اصلی آن رد شده و سپس افراد سودجو با پاک کردن تاریخ اصلی، تاریخ جدید روی آن درج کرده‌اند.

مقایسه رنگ دارو با تصویر آن در اینترنت

هر نوع استروئید رنگ به خصوص خود را دارد. البته تمایز رنگ استروئیدهای مختلف توسط افراد مبتدی و کم تجربه تقریبا غیرممکن است.

یک راهکار دیگر برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن استروئید این است که رنگ دارو را به خوبی بررسی کنید و با تصویر نمونه اصلی آن (در اینترنت) مقایسه کنید.

به عنوان مثال، استروئید ترنبولون استات، باید به رنگ طلایی متمایل به قهوه‌ای باشد. به تصویر زیر دقت کنید.

تشخیص استروئید اصلی و تقلبی با توجه به رنگ دارو
تشخیص استروئید اصلی و تقلبی با توجه به رنگ دارو

در تصویر بالا، داروی سمت راست ترنبولون اصلی است.

بهترین راهکار برای خرید استروئید اصلی

قطعا مهم‌ترین و ساده‌ترین راهکار برای تهیه استروئید اصلی این است که از یک فروشنده معتبر، شناخته شده و باتجربه خرید کنید.

خرید استروئید و یا سایر مکمل‌های بدنسازی از افراد متفرقه و ناشناس، ریسک تقلبی بودن محصول را به شدت افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *